Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Fenomen autonomii galicyjskiej. Czym była Galicja, dlaczego do dzisiaj w Małopolsce wiszą portrety cesarza Franciszka Józefa?
Historia Nowego Sącza i Sądecczyzny była, jest i będzie zawsze fascynująca nie tylko dla mieszkańców tego regionu, zwłaszcza tych, którzy kochają historię, którzy lubią – mówiąc kolokwialnie „grzebać” w dziejach regionu. Historia Sądecczyzny może także zaciekawić turystów, w tym kuracjuszy, którzy przyjeżdżają do Krynicy – Zdroju czy Muszyny, by podreperować zdrowie, by się rehabilitować. Bardzo ciekawą rozmowę o tożsamości mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny można było posłuchać podczas jednego ze spotkań autorskich, które wypełniły 6. Sądeckie Targi Książki w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.
04/02/2024
Sądecka dzielnica „Piekło” jedyna i niepowtarzalna. Jeśli spodziewacie się diabłów…
- Jeśli spodziewacie się państwo diabłów to…niekoniecznie – tak rozpoczęła Edyta Danielska spotkanie autorskie z Ewą Andrzejewską, emerytowaną architekt, autorką książki pt. „Historia z Piekła rodem. Tom III”. Tą bardzo ciekawą rozmowę można było posłuchać podczas 6. Sądeckich Targów Książki w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju.
03/02/2024
To on został „Sądeckim Autorem 2023” głosami czytelników „Sądeczanina”
Laureat nagrody literackiej Super Wiktoria, urodzony w Nowym Sączu były piłkarz Sandecji. Mimo młodego wieku autor już ośmiu poczytnych powieści fantasy, twórca gier komputerowych, grafik z wystawami w Wilnie i w Chicago. O kim mowa? O Pawle Leśniaku. Ten młody pisarz, głosami czytelników „Sądeczanina” został laureatem Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora 2023 w kategorii „Sądecki Autor”.
01/02/2024
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-fundacja