Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/02/2019 - 23:20

"Nasza Święta czyli...": święta od spraw trudnych i beznadziejnych

"Każdy święty jest szczególnym darem Bożym dla swoich czasów, a zarazem niesie w sobie pewną ponadczasowość - napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż rekomendując czytelnikowi książkę pt. "Nasza Święta czyli rzecz o Ricie z Cascii i Nowego Sącza".

Nowy Sącz jest szczególnym miejscem jeśli chodzi o kult św. Rity. Pod koniec 2018 roku biskup Diecezji Tarnowskiej, Andrzej Jeż ustanowił w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, Sanktuarium Świętej Rity, które oficjalnie zostanie ogłoszone 19 maja tego roku.

W czym tkwi wyjątkowość życia i drogi ku świętości Rity z Cascii?

- Nie przestaje ona fascynować i inspirować przede wszystkim tym, iż w swoim życiu zdołała zrealizować  wszystkie stojące przed kobietą powołania: była żoną i matką, wdową, siostrą zakonną, mistyczką - pisze biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W 2018 roku przypadało 25-lecie kultu Świętej Rity czczonej w obrazie znajdującym się w kościele p.w. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Kim była św. Rita?

- To święta od spraw trudnych i beznadziejnych - przybliża w książce ks. Stanisław Kurczab, proboszcz parafii w Zalasowej. - To święta, która pomaga w problemach, które już po ludzku patrząc, są nie do rozwiązania. Święta Rita to wielka i skuteczna święta. Przekonałem się o tym niejeden raz.

Publikacja pt. "Nasza Święta czyli rzecz o Ricie z Cascii i Nowego Sącza" pod redakcją ks. Stanisława Kurczaba została zgłoszona do VII edycji konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora w kategorii "Książka o Sądecczyźnie". W gronie autorów znaleźli się również: Irena Mogilska, Waldemar Nadolski i Jadwiga Papaj.

Wydawnictwo rekomenduje Irena Mogilska.

- Kult Św. Rity w Kościele NBN istnieje 25 lat - mówi zgłaszająca wydawnictwo. - W 2017 powstał Ogród Św. Rity, a w 2018 roku ukazała się książka pod red. ks. Stanisława Kurczaba, ówczesnego opiekuna kultu (dzisiaj proboszcza parafii w Zalasowej), pt. „Nasza Święta, czyli rzecz o Ricie z Cascii i Nowego Sącza”.

Książka przedstawia rys historyczny epoki życia Świętej Rity, najważniejsze ośrodki kultu Rity w Polsce i na świecie, historię kultu św. Rity na Sądecczyźnie oraz spisane świadectwa cudów wyproszonych za wstawiennictwem Św. Rity.

Druga część książki obejmuje fotografie, z miejsc w których żyła Święta Rita, wykonanych podczas pielgrzymki w 2017r. do Cascii przez ks. Stanisława Kurczaba oraz z uroczystości ku czci św. Rity, które odbywają się w kościele MBN w Nowym Sączu.

- Gorąco życzę, aby lektura tej książki prowadziła do głębokiej fascynacji duchowym pięknem św. Rity, które jest ponadczasowe - zachęca biskup Jeż.

Książka liczy 80 stron. Wydawnictwo: SK Limanowa 2018.

IM.

"Nasza Święta czyli...": święta od spraw trudnych i beznadziejnych
"Każdy święty jest szczególnym darem Bożym dla swoich czasów, a zarazem niesie w sobie pewną ponadczasowość - napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż rekomendując czytelnikowi książkę pt. "Nasza Święta czyli rzecz o Ricie z Cascii i Nowego Sącza"


Dziękujemy za przesłanie błędu