Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
23/02/2019 - 18:15

Beata Sabała-Zielińska. Kobieta, która dokonała rzeczy niemożliwej

Dokonała rzeczy do tej pory niemożliwej. Skłoniła do rozmów hermetycznie środowisko tatrzańskich ratowników. Książka Beaty Sabały – Zielińskiej „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, ledwo się ukazała, już stała się wydawniczym hitem. Jednym tchem czytają ją ci, którzy po Tatrach chodzą i ci, którzy turystami są od przypadku do przypadku. Jedni i drudzy spotkali się Sądeckich Targach Książki.

- Dla kogo jest ta książka?  Pisałam ją z myślą o ludziach, którzy chodzą po górach i dla tych, którzy na szlaku nigdy nie byli. I jedni i drudzy powinni wiedzieć, że mamy takich świetnych ratowników, którzy dają nam pewność, że kiedy znajdziemy się w niebezpieczeństwie, przyjdą po nas i udzielą nam profesjonalnej pomocy. Ta książka jest też o samej organizacji, jaką jest Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe, którą możemy się chwalić na całym świecie.

Jak przyznaje autorka książka sprzedaje się doskonale. W ciągu trzech pierwszych miesięcy doczekała się kilku dodruków. Wydawnictwo zostało nominowane do Nagrody im. Ks. Prof. Bolesława Kumora.  

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe