Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 maja. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
24/11/2015 - 05:35

Uczniowie ELO ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy

Uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie przeprowadził kpt. SG, Marcin Kądziołka- funkcjonariusz Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej, ratownik GOPR. Podczas szkolenia mieliśmy okazję po raz pierwszy ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na zakupionych niedawno dla szkoły przez Fundację „Bezpiecznie Do Celu” manekinie człowieka dorosłego oraz AED (defibrylatorze szkoleniowym), a także manekinie niemowlęcia, którego użyczył Karpacki Ośrodek Wsparcia SG.

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest posiadanie tej wiedzy i umiejętności. Prowadzący szkolenie opowiadał o trudnej, ale jakże potrzebnej pracy ratowników GOPR, którzy pomimo schodzących lawin, brną w metrowym śniegu, żeby dotrzeć do turystów potrzebujących pomocy lub od rana do nocy, szukają zaginionego we mgle i zamieci. W czasie szkolenia prowadzący je funkcjonariusz niejednokrotnie odwoływał się do przykładów z własnych doświadczeń jako ratownika GOPR. Dzięki temu mieliśmy niecodzienną okazję zaczerpnąć wiedzy opartej na doświadczeniach ratowników GOPR, niedostępnej w ramach obowiązującego programu szkolenia.

Dla uczniów była to bardzo ciekawa, interesująca i pouczająca lekcja. Może wśród nas będzie ktoś, kto w przyszłości postanowi zostać ratownikiem GOPR?

Michał Smyda
uczeń Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego
w Nowym Sączu

Uczniowie ELO ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy


Dziękujemy za przesłanie błędu