Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
29/07/2018 - 16:35

W Muszynie otworzyli serca dla potrzebujących

W muszyńskim amfiteatrze „Zapopradzie” odbyła się (28 lipca) XI edycja Festynu Rodzinno – Integracyjnego „Otwórz serce” połączona z akcją charytatywną. Tym razem zebrane środki wesprą rehabilitację osób niepełnosprawnych i ciężko chorej mieszkanki Muszyny.

Głównym celem Festynu Rodzinno – Integracyjnego jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób niepełnosprawnych, pragnących żyć normalnie.  Aukcję najrozmaitszych przedmiotów podarowanych przez darczyńców i prac wykonanych własnoręcznie przez uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia prowadził, ubrany w strój muszyńskiego harnika Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta.

W programie  Festynu Rodzinno - Integracyjnego „Otwórz serce” znalazły się występy zespołów regionalnych, kiermasz domowych wypieków oraz prac podopiecznych POW, a także gry i zabawy dla wszystkich zainteresowanych.

Na scenie amfiteatru Zapopradzie zaprezentowały się grupy wokalne i taneczne: „Muszyniacy”,  „Fruciaki” oraz uczestnicy zajęć POW, którzy przygotowali  między innymi przedstawienie „Radosny pociąg”.

Ideą powołania Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie  było zaktywizowanie  osób niepełnosprawnych zarówno  ruchowo, jak i społecznie. W 2008 roku z potrzeby serca powołano do życia  Stowarzyszenie „Sposób na Życie”. Obie te organizacje udzielają wsparcia podopiecznym oraz pomagają refundować turnusy rehabilitacyjne i rehabilitację. Stąd takie akcje, jak „Otwórz serce.”

Atrakcją było zaproszenie na „Otwórz serce”  uczestników Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”  . W Muszynie kamracili się "Mali Siedlecanie" z Polski i gruziński "Amer-Imeri" z Tibilisi.

  

Organizatorzy: Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie oraz Stowarzyszenie "Sposób na życie” i MGOK. Patronat honorowy: Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego oraz Jan Golba, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

(Mak) fot. aut.

W Muszynie otworzyli serca dla potrzebujących
W muszyńskim amfiteatrze „Zapopradzie” odbyła się (28 lipca) XI edycja Festynu Rodzinno – Integracyjnego „Otwórz serce” połączona z akcją charytatywną. Tym razem zebrane środki wesprą rehabilitację osób niepełnosprawnych oraz ciężko chorej mieszkanki Muszyny.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020