Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/07/2019 - 10:00

Udało się "Lato w Dolinie Kamionki"

Głośno, muzycznie i tanecznie było na placu sportowym w minioną niedzielę na placu podczas dorocznej imprezy „Lato w Dolinie Kamionki”. Dobra pogoda i atrakcyjny program ściągnęły przed scenę mnóstwo osób.

Lato w Dolinie Kamionki 2019
Po wysłuchaniu hymnu „Lata w Dolinie Kamionki” niedzielne święto uroczyście otworzył wójt gminy Andrzej Stanek. Potem wystąpiła z koncertem Orkiestra Dęta z Mystkowa pod dyrekcją Józefa Kalisza. Następnie można było podziwiać tańce i przyśpiewki ludowe w wykonaniu zespołów regionalnych „Mali Mystkowianie”, „Mystkowianie” i „Mszalniczanie”. Różne gatunki muzyczne przedstawili uczestnicy warsztatów „Mozart kontra Sinatra - Aktywizacja Integracyjna poprzez sztukę”.

Kwadrans z radiem poprowadziła Maria Mółka, wręczając nagrody radia dla zwycięzców quizu. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Cierniewski z zespołem. Artysta przedstawił półtoragodzinny koncert przedłużony o bisy. Dobry kontakt z publicznością i profesjonalizm artysty został nagrodzony niekończącymi się brawami. Na zakończenie imprezy, dla chętnych na tańce przygrywał zespół „Farell Band”.

Lato w Dolinie Kamionki 2019

Na placu imprezy można było podziwiać prace twórców ludowych: Ireny Lesniak-Aksamit, Mariana Kiełbasy, Józefa Ogórka oraz Klubu „Trzy razy R” działającego przy GOK. Była też degustacja potrwa regionalnych. W mobilnym punkcie informacyjno-promocyjnym LGD „Korona Sądecka” odbyły się warsztaty przyrządzania soków. Na placu imprezy można było zbadać wydolność płuc w Sprirobusie, oraz odwiedzić stoisko ekodoradcy. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla milusińskich z Myszką Miki, malowaniem twarzy, zjeżdżalnią i in.

Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej. Patronat medialny objęły portal „Sądeczanin” i Radio RDN Nowy Sącz.

Na świętowanie „Lata w Dolinie Kamionki” mieszkańcy gminy przychodzą całymi rodzinami, bo każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Tym bardziej, że prognozy ulewnej niedzieli – na szczęście - tym razem nie spełniły się. (KO)

Lato w Dolinie Kamionki 2019
Obejrzyj zdjęcia Barbary Pogwizd:


Dziękujemy za przesłanie błędu