Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
14/02/2020 - 18:05

Uczniowie z Łabowej znawcami polskich parków krajobrazowych

Dzisiaj po południu poznaliśmy laureatów, II etapu Gminnego XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W edycji gminnej udział wzięło 11 uczniów ze szkół podstawowych z Nowej Wsi, Łabowej i Czaczowa. Pierwsze miejsce zdobyła szkoła podstawowa w Łabowej, która zakwalifikowała się do kolejnego szczebla konkursu, czyli edycji parkowej. Uczestnicy zwrócili uwagę, że materiał wcale nie był łatwy.

- Chętnie wzięłam udział w konkursie - mówi Aleksandra Frączek. To samo potwierdza Tomasz Sarata, dodając: - Dzięki temu, że część pytań była bardzo trudna, poszerzyliśmy też swoją wiedzę.

Bardzo pozytywnie o samym konkursie wypowiadały się panie przygotowujące dzieci: Urszula Pych, która opiekowała się dziećmi ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi i Łabowej oraz Agnieszka Feret, ze szkoły podstawowej w Czaczowie.

- Trochę trudno było zebrać dzieci ze względu na to, że dojeżdżają z różnych miejscowości - mówi Urszula Pych. Natomiast Agnieszka Feret, dodaje: - dzieci mimo różnych trudności chętnie uczyły się i przygotowywały do konkursu. Drużyna z Nowej Wsi wystąpiła w osłabionym składzie, gdyż jeden z uczestników w ostatniej chwili się rozchorował, a mimo tego drużyna nie zrezygnowała, tylko wzięła udział w konkursie.

Zmaganiom przewodniczyła pani wójt Marta Słaby, która podziękowała uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w edycji zarówno szkolnej ja również gminnej. Na zakończenie wszystkim wręczyła dyplomy i upominki książkowe.

Zwycięskiej drużynie życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Urząd Gminy Łabowa

Łabowa: dzieci znawcami polskich parków krajoznawczych!
II Etap Gminny XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, wyłonił uczniów najlepiej znających polskie parki krajobrazowe. Fot. Urząd Gminy Łabowa


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe