Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
14/06/2016 - 11:15

Stary Sącz: W niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny

W najbliższą niedzielę (19 czerwca) rodziny z całej diecezji przyjadą do Starego Sącza, aby pod Ołtarzem Papieskim wspólnie się modlić oraz bawić.

Diecezjalne Święto RodzinyDiecezjalne obchody Święta Rodziny rozpoczną się czuwaniem o godzinie 10:30, po nim o godzinie 11 odprawiana będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, który jest także przewodniczącym Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Oprawę muzyczną liturgii przygotują Chór Parafialny im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Marcinkowicach, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu oraz Miejska Orkiestra ze Starego Sącza. Podczas Eucharystii małżeństwa odnowią przyrzeczenia ślubne.

Jako rodzina diecezjalna zgromadzimy się na starosądeckich Błoniach, by tam przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny. W tym roku szczególne zaproszenie do pielgrzymowania kieruję do małżonków obchodzących jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim w intencji wszystkich rodzin rozpocznie się o godzinie 11.00. W czasie liturgii jubilaci reprezentujący całą diecezję uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dodatkową radością przeżywaną w czasie tej liturgii będzie uroczyste ogłoszenie decyzji Stolicy Apostolskiej o uznaniu św. Kingi za patronkę miasta Stary Sącz. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.- zachęcał w liście do wiernych bp Andrzej Jeż.

Po uroczystości odbędzie się festyn rodzinny, w którym przewidziano wiele ciekawych zabaw oraz konkursów.

(P)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)