Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
17/02/2021 - 11:20

Remont w szkole w Nawojowej. Będzie niespodzianka dla uczniów

Odnowiona sala gimnastyczna, siłownia i całe zaplecze sportowe to dopiero początek nowości remontowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Na uczniów czeka jeszcze wiele innych niespodzianek, o których opowiedział nam dyrektor placówki, Michał Bulzak.

ZSP Nawojowa, Fot. Maria Olszowska

Zobacz również: Schodołazy i lokalna sieć internetowa. Wójt Dziedzina inwestuje w szkoły 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej wykorzystał czas pandemii w stu procentach. Kiedy uczniowie wrócą na stałe do budynku mogą się pozytywnie zdziwić, kiedy zobaczą ile zmian zaszło w ich szkole.

Ponad 44 tysiące złotych kosztował remont sali gimnastycznej. Ekipa remontowa zmyła starą farbę, pomalowała ściany na nowo, założyła siatki ochronne, wymieniła oświetlenie i zamontowała nowe drzwi wejściowe. Wcześniej to miejsce nie wyglądało zbyt zachęcająco, uczniowie musieli oglądać zacieki na ścianach i przygnębiający sufit.

- Ta sala od 25 lat nie była remontowana, odświeżenie jej było więc bardzo potrzebne – mówi dyrektor ZSP, Michał Bulzak. – Mamy sporo chętnych na wynajem sali wśród osób z zewnątrz. Nasi uczniowie też chcą mieć u nas zajęcia pozalekcyjne i wyszli z propozycją utworzenia klubu sportowego koszykarskiego i siatkarskiego.

Nowe miejsce do ćwiczeń spodobało się tym uczniom, którzy już mieli okazję zobaczyć odnowioną salę gimnastyczną. ZSP w Nawojowej dysponuje jeszcze pełnowymiarowym, oświetlonym boiskiem z trybunami na zewnątrz. Młodzież może skorzystać z siłowni, która przy okazji remontu także została odnowiona. – Wyremontowaliśmy całe zaplecze sportowe: siłownię, łazienkę z korytarzem i prysznice – wymienia dyrektor.

Ale remont sali gimnastycznej to dopiero początek niespodzianek, jakie szykuje szkoła dla swoich podopiecznych. Sale lekcyjne mają zyskać nowe oblicze i wyposażenie. Do pracowni informatycznej zakupiono 15 nowych komputerów stacjonarnych i 15 laptopów. Komputery wyposażone są w system AutoCAD, który przyda się na kierunku technik architektury krajobrazu. Przyszli technicy żywieniowi skorzystają za to z laptopów, które dzięki specjalnym programom pomogą im nauczyć się jak tworzyć nowe przepisy i obliczać kaloryczność potraw.

Czytaj również: Łososina Dolna: Do szkół trafi 20 nowoczesnych laptopów

Remont i wymiana sprzętu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej były możliwe dzięki wsparciu starosty powiatu nowosądeckiego. -  Wykorzystaliśmy ten trudny czas kiedy młodzieży nie było w szkole, po to, żeby po powrocie mieli warunki do kształcenia na wysokim poziomie – mówi dyrektor placówki, Michał Bulzak. ([email protected], fot. Maria Olszowska)

Obdrapane ściany z zaciekami to już przeszłość. Teraz wszystko lśni nowością
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej nie próżnowano w czasie pandemii. Kiedy uczniowie zostali w domach, tutaj trwał poważny remont. Zobaczcie odnowioną salę gimnastyczną. Fot. Maria Olszowska


Dziękujemy za przesłanie błędu