Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
24/11/2014 - 16:00

Owoce i warzywa w szkole – zgłoszenia tylko do 25 listopada

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że szkoły podstawowe, które chcą uczestniczyć w programie „Owoce w szkole” w II semestrze roku szkolnego 2014/2015 zobowiązane są złożyć w terminie do 25 listopada w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego zgłoszenie uczestnictwa.
Agencja Rynku Rolnego przypomina, że szkoły podstawowe, które chcą uczestniczyć w programie „Owoce i warzywa w szkole w II semestrze roku szkolnego 2014/2015 zobowiązane są złożyć w terminie do dnia 25.11.2014 r. we właściwym miejscowo ze względu na miejsce siedziby szkoły Oddziale Terenowym ARR.

Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci przez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania w ramach działań edukacyjnych realizowanych w szkołach podstawowych.

Program ma również przeciwdziałać otyłości dzieci i związanym z nią chorobom. Każde dziecko uczestniczące w programie „Owoce w szkole” otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Owoce i warzywa są dostarczane do szkół 2, 3 lub 4 razy w tygodniu przez okres 10 wybranych tygodni w ciągu semestru.

W roku szkolnym 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła program „Owoce w szkole”, do którego przystąpiła również Polska. Jest on w trzech czwartych finansowany przez Unię Europejską, a w jednej czwartej przez państwo.

JG, fot własne
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)