Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
09/10/2012 - 10:53

Nowy Sącz: Konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły

W poniedziałek – 15 października, mija termin zgłoszeń do konkursu dedykowanego pamięci Jana Pawła II. Organizuje go Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Honorowy patronat na konkursem objęła wiceprezydent Bożena Jawor.
Konkurs „Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (szkoła może złościć do udziału w konkursie nie więcej niż 3 uczniów). Każdy z jego uczestników przygotowuje do recytacji wiersz (lub jego fragment) napisany przez Karola Wojtyłę.
Głównym celem konkursu jest m.in. upamiętnienie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, poszukiwanie literackich wzorców i wartości ważnych w życiu młodego człowieka, a także kształtowanie kultury żywego słowa. Jury dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, znajomość teksów, interpretacja utworu (tempo, intonacja), kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Chętni powinni dostarczyć kartę zgłoszeniową do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu (Rynek 14) do 15 października. Swój talent uczestnicy zaprezentują natomiast 17 października o godz. 10.
Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu TUTAJ

(KB)
Fot. Pałac Młodzieży w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu