Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 czerwca. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
07/02/2012 - 07:42

Niskowa: Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała po raz czwarty

To już czwarte spotkanie w Niskowej z cyklu „Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała”. W piątek (10 lutego) poprowadzi je tradycyjnie egzorcysta – ks. Michał Olszewski – Sercanin.

Po raz czwarty wierni będą mogli uczestniczyć w specjalnym nabożeństwie o uzdrowienie, które w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Niskowej poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ - aktualnie egzorcysta. Jego częściami będą Msza Święta, Adoracja, modlitwa i słuchanie słowa. - Jako, że to spotkanie odbywa się w wigilię Światowego Dnia Chorych, w czasie nabożeństwa, będzie również udzielany sakrament namaszczenia chorych – informuje ks. Jerzy Janeczek, proboszcz parafii w Niskowej.

Na Msze Święte o uwolnienie i uzdrowienie przybywają tłumy i chociaż jest to kilkugodzinne nabożeństwo, praktycznie wszyscy są obecni od początku do końca. Po Eucharystii księża schodzą do ludzi i kładą dłonie na ich głowach. Zdarza się, że po dotknięciu człowiek osuwa się na posadzkę świątyni, ale nie są to, jak piszą niektórzy - omdlenia. To Spoczynek w Duchu Świętym. Ten wyjątkowy stan tak opisuje włoski misjonarz Antonello Cadeddu: 

- Spoczynek w Duchu Świętym to szczególny stan duszy, w którym człowiek odczuwa ogromny pokój wewnętrzny, cichą radość, ukojenie, miłość Bożą i tęsknotę za Bogiem. Większość osób nie traci w tym stanie świadomości. Może mu towarzyszyć nagłe osunięcie się na podłogę w wyniku prowadzonej modlitwy. Dzieje się to przy nałożeniu rąk przez osoby modlące się nad konkretnym człowiekiem. Jest to związane z rozluźnieniem całego ciała, dlatego osoba „spoczywa”, podobnie jak dzieje się to we śnie.

Nabożeństwo odbędzie się w piątek 10 lutego o godz. 18. Wcześniej wszyscy chętni będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

WARTO WIEDZIEĆ:

Modlitwa o uzdrowienie jest charyzmatem, który na nowo został odkryty i stał się charakterystycznym znakiem grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. Trzeba go traktować jako dar, który buduje Kościół, ale nie ogranicza się do samego uzdrowienia jako takiego. Ten charyzmat należy rozumieć szerzej - w kontekście życia Kościoła i jego misji. Oczywiście punktem odniesienia zawsze jest postawa i działalność Jezusa. Z licznych opisów, które znajdują się na kartach Ewangelii, można wnioskować, że na działalność apostolską Jezusa składało się również uzdrawianie chorych.
Charyzmat uzdrawiania jest znakiem tego, że Królestwo Boże realizuje się w Jezusie. Jezus leczy choroby i zarazem głosi Królestwo Boże, rozmnaża chleb materialny i obiecuje chleb z nieba. Uwolnienie od chorób i głodu jest obietnicą i znakiem głębszego i całkowitego zbawienia, które realizuje się przez wiarę w Ewangelię.

(KB)

fot. KB







Dziękujemy za przesłanie błędu