Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/06/2024 - 13:05

Już w niedzielę koncerty charytatywne dla Mateusza Barabasza

Już w niedzielę (9 czerwca) o godzinie 15 i 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędą się koncerty charytatywne, podczas których będą prowadzone licytacje dla sądeczanina Mateusza Barabasza. Eventy organizowane są przez stowarzyszenie Robimy Coś Więcej, a datki w całości zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Mateusza Barabasza.


Mateusz Barabasz ma 29 lat i jest mieszkańcem Nowego Sącza. W grudniu 2023 roku uległ poważnemu wypadkowi. Doszło do złamania kręgosłupa skutkiem czego jest plegia kończyn dolnych oraz niedowład kończyn górnych. Mateusz ma szanse na powrót sprawności w rękach, ale koszt miesiąca pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym waha się między 40-60 tysięcy złotych.

- Nie wyobrażamy sobie zostawić Mateusza samego, dlatego oprócz flagowego wydarzenia jakim jest koncert „Niepoprawni Optymiści”, który już we wrześniu, zdecydowaliśmy się na „Licytacje charytatywne dla Mateusza” wraz z koncertem RCW w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu 9 czerwca 2024 roku o godzinie 15 i 18 - mówią członkowie Stowarzyszenia Robimy Coś Więcej. 

Zobacz też Lekarz z Nowego Sącza ucierpiał w strasznym wypadku. Potrzebna pomoc

Podczas wydarzenia odbędzie się licytacja dzieł sądeckich artystów (m.in. mgr. Morsa Mariusza Brodowskiego, Karo Karoliny Brodowskiej, Katarzyny Dzikowskiej, Katarzyny Adamczyk, Ryszarda Miłka, Małgorzaty Brdej i wielu innych) oraz obrazów i prac osób z niepełnosprawnościami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej oraz w Gostwicy. Licytacjom będzie towarzyszyć koncert wolontariuszy Robimy Coś Więcej. Będzie można usłyszeć flagowe utwory z poprzednich koncertów „Niepoprawnych Optymistów” takie jak: „Wataha”’ „Nadszedł czas”, „Będziemy dziećmi”, „Jest tylko teraz”, „Co się śni niewidomym” i wiele innych.  


- Informujemy, że stowarzyszenie nie pobiera prowizji za organizowane wydarzenia. 100 procent zebranych środków zostanie przeznaczone na rehabilitacje i leczenie Mateusza Barabasza. Darmowe wejściówki można nabyć w kasie MOK (Aleje Wolności 23). Wejściówki zakupione przez stronę internetową mają dołączoną cegiełkę (minimalna kwota 15 zł) - informują organizatorzy. ([email protected] Fot. RCW)Dziękujemy za przesłanie błędu