Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2021 - 08:20

Maturzyści zaczęli egzamin z języka polskiego. Trzymamy za Was kciuki!

Ten moment zbliżał się wielkimi krokami. Tegoroczni maturzyści odliczali czas do godz. 9, kiedy w swoich szkołach zaczęli pisać egzamin dojrzałości, pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Czytaj także: Sącz: w tym roku kasztany na matury nie zakwitną. Egzamin w reżimie sanitarnym

Rok temu ich starsi koledzy pisali maturę w pandemicznym czasie. Teraz przyszła kolej na nich. Tegoroczni maturzyści będą pisali egzamin dojrzałości, niestety z zachowaniem obowiązujących nadal obostrzeń epidemicznych. Pozytywna strona tego specyficznego czasu jest taka, że większość tegorocznych maturzystów nie będzie zdawała matury ustnej.

Szkoły średnie w Nowym Sączu i regionie przygotowane są do przeprowadzenia pisemnej części matur, choć będzie się ona odbywała w specyficznych warunkach. Młodzież będzie wpuszczana do szkoły małymi grupami, nie jednym, a kilkoma wejściami (jeśli oczywiście placówka posiada kilka wejść). Maseczka, dezynfekcja i dystans to podstawa.

Także ten rocznik, przez nadal trwającą pandemię musiał koncentrować się na nauce zdalnej, która, przypomnijmy, w przypadku uczniów szkół średnich trwa od jesieni ubiegłego roku.

Czytaj także: Sądecka bazylika św. Małgorzaty pięknieje. Odzyskuje dawny blask [ZDJECIA]

Nie był to łatwy czas zarówno dla uczniów, zwłaszcza maturzystów, jak i uczących. Szczególnie maturzyści musieli zacisnąć pasa i wykazać się bardzo dużą samodyscypliną, by pod okiem nauczycieli uczyć się samodzielnie w domu.

Jak sami „przepracowali” ten czas? Okaże się już niebawem, kiedy będzie już wiadomo, jak zdali tegoroczną pisemną maturę. A na dosłownie kilka godzin przed godziną „zero” wielu maturzystów już nie „zakuwało”. Odłożyło już podręczniki. Już nie czas, by do nich zaglądać. Był to czas na relaks.

W tym roku kasztany nie zakwitły na matury. Nieco się spóźniły. Jeśli zrobi się ciepło, to, z pewnością nadrobią zaległości.

A my bardzo mocno trzymamy jutro i w najbliższych dniach kciuki, by podeszły Wam tematy i aby powiodły się dalsze edukacyjne plany.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”