Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
10/06/2021 - 15:55

Już w sobotę kolejna msza dla osób samotnych. Najpierw modlitwa, potem spotkanie

Już w najbliższą sobotę (12 czerwca) o godzinie 16.30 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się kolejna msza święta „dla osób żyjących w pojedynkę”. Po Eucharystii będzie spotkanie integracyjne w salce kapitulnej.

Pierwsza msza inaugurująca cykl regularnych, comiesięcznych spotkań, odbyła się 23 listopada 2019 roku. Zarówno na Eucharystii, jak i późniejszym spotkaniu pojawiło się sporo osób z Nowego Sącza, ale także z najdalszych zakątków Sądecczyzny, które wykazały zainteresowanie wspólną modlitwą, jak również tworzeniem ze sobą wzajemnych relacji. Wcześniej takie msze w sądeckiej bazylice odbywały się raz do roku przy okazji odpustu parafialnego.

- Każde spotkanie rozpoczynamy mszą świętą, bo Jezus Chrystus jest tym, który nas jednoczy. Podczas tych mszy, zawsze staram się poruszać w kazaniu temat bycia kobietą, bycia mężczyzną. Mówię o oczekiwaniach i pragnieniach drugiej osoby. Staram się również zachęcić słuchaczy, aby nie zamykali się w czterech ścianach przed zmianami, które są nieuchronne, ale aby aktywnie wychodzili w swoim życiu naprzeciw drugiego człowieka, bo my jako ludzie, emocjonalnie dojrzewamy w relacjach z innymi – wyjaśnia ks. Kazimierz Dudzik, wikariusz Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, a jednocześnie opiekun mszy i spotkań dla osób żyjących w pojedynkę.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę. Najpierw jest msza święta, a potem dla osób chętnych spotkanie integracyjne.

- Przychodzimy na msze i spotkania integracyjne, bo chcemy się ze sobą spotkać, chcemy porozmawiać, wzajemnie się poznać. Mamy podobne pomysły i problemy. Uczymy się siebie. Szukamy czegoś wielkiego, a zakładam że tak właśnie jest, bo wszyscy przychodzimy najpierw do kościoła na mszę świętą i prosimy Boga, aby nam pobłogosławił, to tak naprawdę w tym momencie kobieta uczy się kim jest mężczyzna, a mężczyzna uczy się kim jest kobieta i czego potrzebuje w życiu. Dopiero poznawszy się wzajemnie możemy na bazie tych doświadczeń zbudować związek, który ma przyszłość. Na nasze spotkania przychodzą też osoby, które nie szukają współmałżonka, ale przychodzą tylko po to, aby wyjść z izolacji i być z innymi – tłumaczy Małgorzata Mleczko, pomysłodawczyni i współorganizatorka spotkań dla osób żyjących w pojedynkę.

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy żyją w pojedynkę i borykają się z samotnością, aby zeszli z kanapy, odeszli od komputera i wzięli udział w mszy i spotkaniu. W ten sposób mają szansę poznać drugiego człowieka twarzą w twarz, a jest to bezcenne doświadczenie. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna IM)

Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”