Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
07/03/2017 - 15:15

Jak stworzyć YouTube w 15 minut? Wiedzą w WSB-NLU

Od jutra (8 marca) rusza szósta edycja Potęgi Informatyki w sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu – NLU. Przez trzy dni uczelnia stanie się centrum informatycznych nowinek. Jak zarobić duże pieniądze zajmując się grami? Jak zaprogramować własny YouTube w 15 minut? Albo jak obronić się przed niebezpiecznymi trickami hakerów? A do tego pokaz humanoidalnego robota prosto z Japonii...

Poprzednia edycja Potęgi Informatyki miała aż 1600 uczestników i nikogo to nie powinno dziwić, bo impreza przygotowana przez WSB-NLU to w przypadku wielu prezentacji prawdziwe popularno-naukowe show przygotowane nie tylko z myślą o pasjonatach informatyki, ale również innych technologii czy dla użytkowników popularnych aplikacji.

Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny połączy się z wirtualnym. Na oczach widzów informatyka zdominuje rzeczywistość. Każdy uczestnik wydarzenia stanie się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Przy pomocy doskonałej muzyki, robotów, animacji, filmów, laserów i efektów świetlnych prelegenci odkrywać będą możliwości nowych narzędzi informatycznych oraz pokażą nowoczesne urządzenia - a wszystko po to, by każdy uczestnik poczuł Potęgę Informatyki! – zaznacza Artur Kornatka, koordynator  widowiska.

Zobacz: Gdzie na studia? Targi Uczelni Wyższych w Nowym Sączu

W programie trzydniowej imprezy (8-10 marca, od godz. 9.30 do 14.30) przewidziano multimedialne prezentacje na pięciu ekranach projekcyjnych którym towarzyszyć będą najwyższej klasy efekty specjalne obejmujące pokazy laserów, efekty świetlne oraz występy muzyczne na żywo. Widowisko obejmuje sześć zakresów tematycznych: Potęgę programowania, Potęgę sieci komputerowych, Potęgę gier komputerowych Potęgę urządzeń mobilnych, Potęgę robotów oraz Potęgę elektroniki.

Organizatorzy zapowiadają, że hitem pokazu będzie humanoidalny japoński robot Pepper, który sam wygłosi jeden z referatów. Uczestnicy zobaczą także na żywo możliwości nowoczesnego programowania: efekty zaledwie 15-minutowej pracy programisty oraz przykład programowania własnego smartfona. Zaprezentowane zostaną nowoczesne techniki ochrony sieci komputerowych przed atakami hakerskimi. Miłośnicy gier komputerowych poznają praktyczne tajniki biznesu w tym sektorze.

Interesującym elementem będzie również prezentacja automatycznych samochodów, poruszających się samodzielnie bez ingerencji kierowcy. Na tym nie koniec atrakcji. Zaplanowano między innymi wyścigi dronów, degustację i prezentację kuchni molekularnej, spotkania w strefie chillout’owej, konkursy z nagrodami oraz koncerty i występy artystyczne na żywo.

Organizatorem widowiska jest Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu – realizator sześciu poprzednich widowisk multimedialnych pn. Potęga Informatyki oraz Inwazja Inspiracji. Uczelnia od wielu lat kształci w dziedzinie IT. Głównym działaniem w tym zakresie jest realizacja studiów inżynierskich na kierunku "Informatyka" o specjalnościach: Programowanie Aplikacji Biznesowych, Grafika Komputerowa i Multimedia.

(JB), fot. JB, źródło: WSB-NLUDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)