Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
01/03/2017 - 12:50

Gdzie na studia? Targi Uczelni Wyższych w Nowym Sączu

W hali MOSiR już po raz 19. zorganizowano Sądeckie Targi Uczelni Wyższych. Tegoroczni maturzyści (i nie tylko) mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną głównie uczelni z Nowego Sącza i Krakowa, ale także z bardziej oddalonych od Małopolski ośrodków akademickich.

W tym roku na targach swoją ofertę edukacyjną prezentuje około trzydziestu wystawców, reprezentując uczelnie techniczne, pedagogiczne, ekonomiczne i rolnicze.

W większości są to reprezentanci krakowskich szkół wyższych, ale  mamy także wystawców z innych miast Polski, na przykład Katowic, Kielc czy Lublina – zaznacza Artur Franczak ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, organizatora targów.

Zobacz: Sądeccy studenci zarabiają pieniądze na praktykach

Z roku na rok targi wyglądają coraz skromniej, ale znaczna część uczelni nie chce rezygnować z tego typu promocji. Tradycyjnie najbardziej „obsadzone” są stoiska nowosądeckich uczelni i szkół policealnych: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wyższej Szkoły Biznesu-NLU, Policealnej Szkoły Pracowników Służb Medycznych i Społecznych i TEB Edukacja.

– W tym roku naszą ofertę edukacyjną kierujemy wokół kierunku Zarządzanie. W przypadku studiów stacjonarnych to jedyna oferta w Polsce, kiedy kończąc studia, otrzymujemy dyplom amerykańskiej uczelni. Od tego roku mamy w pełni ujednolicony program studiów w stosunku do naszego amerykańskiego partnera National Louis University w Chicago. Polecamy także studia on line w naszym systemie Cloud Academy – mówi Łukasz Wideł z WSB-NLU. Na stoisku Wyższej Szkoły Biznesu oprócz pracowników spotkać można było studentów nawet z Indonezji i Kazachstanu.

Wśród uczelnianych boksów w hali MOSiR-u nie zabrakło dziś również doradców zawodowych, pomagających zainteresowanym osobom określić własne predyspozycje i preferencje zawodowe. Tradycyjnie do pracy w służbach mundurowych namawiali żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

(JB), fot. JB

Targi Uczelni Wyższych. Akademickie drogowskazy w Nowym Sączu, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)