Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
02/04/2012 - 19:58

Gry i wykłady. Dzień Przedsiębiorczości na sądeckiej uczelni

W Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej po raz pierwszy zorganizowano dla młodzieży ponadgimnazjalnej Dzień Przedsiębiorczości. Przez cztery godziny uczniowie sądeckich szkół mieli okazję uczestniczyć w wykładach, warsztatach oraz konkursach popularyzujących „tajniki przedsiębiorczości”.
W Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się Dzień Przedsiębiorczości, podczas którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli aktywny udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach w formie wykładów, warsztatów, szkoleń, symulacji oraz gier ekonomicznych. Jednym z gości imprezy był Ireneusz Niemiec, prezes Rady Nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, który przygotował wykład „Biznes w Uzdrowisku”.

- Dzień Przedsiębiorczości ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomi i zarządzania. Stąd przygotowaliśmy wiele wykładów, ćwiczeń oraz zabaw dotyczących zakładania własnego przedsiębiorstwa, rozwoju własnej osoby, negocjacji i komunikacji interpersonalnej - mówi Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy uczelni. Pracownicy Instytutu Ekonomicznego postarali się nawet o najbardziej modne ostatnio tematy, czego przykładem były warsztaty dotyczące sposobów wykrywania kłamstwa. - Powstał nawet serial telewizyjny na podstawie badań Paula Eckmana - „Magia kłamstwa” i cieszy się on na świecie wielką popularnością - w Polsce emitowany jest w czwartkowy wieczór na „dwójce”. Sam Eckman wydał książkę „Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie” - zdradza temat nowatorskich warsztatów Tomasz Zacłona.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród sądeckiej młodzieży, o czym świadczyły pełne sale i korytarze Instytutu Ekonomicznego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wykładach, szkoleniach oraz warsztatach poświęconych w szczególności: prowadzeniu działalności gospodarczej, rozwojowi personalnemu, wsparciu dla małych przedsiębiorców, podatkowej księdze przychodów i rozchodów, negocjacjom w biznesie, komunikacji interpersonalnej czy kłamstwie w biznesie, jak również zapoznali się z zasadami inwestowania na giełdzie papierów wartościowych.

- Dzień Przedsiębiorczości kierujemy głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. Zgłosiło się niemal 400 osób z blisko 20 szkół - mówi Monika Makowiecka, wykładowca Instytutu Ekonomicznego PWSZ. 

- Wszystkie wykłady i szkolenia mają charakter otwarty. Ich głównym celem jest budowanie aktywności ekonomicznej młodzieży.

Dzień Przedsiębiorczości może zatem się z czasem wizytówką Instytutu Ekonomicznego podobnie jak organizowany od kilku lat Konkurs Ekonomiczny. Ma on w pewien sposób zaprezentować również ofertę nauki sądeckiej uczelni na kierunkach ekonomicznych. Wspomniana olimpiada taką funkcję już spełnia.

- W tym roku Konkurs Ekonomiczny zorganizujemy już po raz piąty, jubileuszowy, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jak również pana Zygmunta Berdychowskiego, przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego - dodaje Monika Makowiecka.

(JB)

Fot. JB







Dziękujemy za przesłanie błędu