Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
19/05/2024 - 08:10

Nowosądeckie kobiety mają moc. Tutaj kobiecość łączy się z rozwojem, inspiracją i integracją

​W sercu malowniczego regionu nowosądeckiego rozkwita niezwykła inicjatywa, która rozbudza w kobietach ich wewnętrzną moc oraz determinację. Stowarzyszenie "Moc Kobiet Nowosądeckich" to nie tylko zwykła grupa osób, to wspólnota, która pielęgnuje wartości empatii, życzliwości i wzajemnego szacunku. Celem projektu nie jest jedynie indywidualny rozwój, lecz także integracja społeczności, oparta na wspólnych pasjach i wartościach poprzez różnorodne formy spotkań, warsztatów i wyjazdów. Organizatorzy stawiają sobie za zadanie zachęcić kobiety do głoszenia swoich potrzeb, wyrażania uczuć i poglądów.


Spotkania integracyjne stanowią wyjątkową okazję do lepszego poznania siebie i swoich pasji, jak również prezentacji usług, rzemiosła i produktów dostępnych w regionie. Warsztaty tematyczne obejmują różnorodne obszary rozwoju osobistego i zawodowego, dając uczestniczkom możliwość odkrywania nowych możliwości oraz rozwijania umiejętności. Nie zapominając o potrzebie relaksu i integracji, organizowane są pikniki, ogniska oraz wyjazdy, które sprzyjają budowaniu relacji i wzmacnianiu więzi w przyjaznej atmosferze.

Zobacz też Kobiety z Sądecczyzny mają moc! Wspólnych działań będzie teraz coraz więcej [WIDEO]

Tworzone przez organizatorów miejsce nie jest jedynie przestrzenią do rozwoju, lecz także oazą życzliwości, empatii i wzajemnego wsparcia. To miejsce, gdzie każda kobieta może odnaleźć inspirację, wsparcie i zrozumienie. Inicjatorka projektu Dorota Fyda wraz z Katarzyną Kociołek, Sylwią Kot i Grażyną Kociołek współtworzą niepowtarzalne miejsce, gdzie kobiecość łączy się z rozwojem, inspiracją i integracją.

- W projekcie "Moc Kobiet Nowosądeckich" każda kobieta może odnaleźć swoje miejsce i wkroczyć na fascynującą drogę samopoznania i rozwoju. To niepowtarzalna okazja dla kobiet z powiatu nowosądeckiego, które pragną wzmocnić swoją pewność siebie, odkryć tajemnice kobiecej urody i spędzić czas w inspirującym towarzystwie - mówi jedna z organizatorek Sylwia Kot.


- Nasze spotkania cechuje różnorodność tematyczna i organizacyjna. Przed nami kolejne spotkanie, które odbędzie się już 25 maja pod nazwą "Emocje i celebracja Dnia Matki". Tym razem stworzyłyśmy przestrzeń dla kobiet, gdzie będą mogły poobserwować siebie i swoje emocje w różnych życiowych rolach. Trenerki poprowadzą warsztaty w temacie: relacja ze sobą, relacja z mamą, relacja z dzieckiem oraz relacja z biznesem czy zespołem. Ważnym momentem będzie warsztat oddechu, na którym kobiety nauczą się balansu emocjonalnego. Zakończymy warsztaty kręgiem kobiet, w którym będziemy miały możliwość odczucia bycia razem, czyli wzajemnego wsparcia - dodaje. 

Spotkanie ma na celu znalezienie chwili dla siebie, by wrócić do domu w jeszcze większym odprężeniu i równowadze emocjonalnej. Uczestniczki w grupie będą celebrować "Dzień Matki". Wspólny obiad, którym rozpocznie się spotkanie, będzie momentem integracji i poznania siebie jeszcze bliżej. Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich z regionu poczęstują swoimi tradycyjnymi wypiekami.

- Chcemy, by kobiety wychodząc ze spotkania odczuły w ciele radość, większy spokój, odprężenie i samorefleksję. Niech to będzie nasz wyjątkowy dzień, który stworzymy wspólnie. Zachęcamy wszystkie kobiety do udziału w spotkaniu, które będzie niezapomnianą okazją do integracji, wzajemnego wsparcia i inspiracji - zachęca Sylwia Kot. (Fot. Moc Kobiet)Dziękujemy za przesłanie błędu