Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
08/11/2018 - 12:55

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (9-11 listopada)

Bieg Niepodległości w Rytrze, Niepodległościowe święto w Wojnarowej, turniej piłki siatkowej dla dorosłych w Piwnicznej, a może XXIV Sądecki Festiwal Muzyczny Iubilaei Cantus: Pro Patria Semper – zawsze dla Ojczyzny? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Stary Sącz: XVII Biegi Niepodległościowe oraz Turniej Strzelecki

Burmistrz Starego Sącza serdecznie zaprasza młodzież szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w imprezach sportowych które odbędą się na Starosądeckich Błoniach w dniu 9 listopada 2018 r.

SOBOTA

Koncert dla Niepodległej w Kamionce Wielkiej

10 listopada 2018 roku odbędzie się finałowy Koncert dla Niepodległej, połączony z odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej wiernych synów Ojczyzny, poległych w walkach o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej. Tablicę ufundował krakowski oddział IPN, a poświęci ją ks bp Leszek Leszkiewicz. Wszystko zaczyna się o 10:30 przed obeliskiem w centrum Kamionki Wielkiej.

XXIV Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS: PRO PATRIA SEMPER – ZAWSZE DLA OJCZYZNY

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS. W programie tegorocznego festiwalu,  w całości poświęconego 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości,  znalazły się recital fortepianowy oraz widowisko historyczno-muzyczne, które odbędzie się 10 listopada o godzi 17 w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Piwniczna Zdrój: Turniej Piłki Siatkowej dla dorosłych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piwnicznej Zdroju zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej dla Dorosłych. W Turnieju mogą wziąć udział 6 osobowe drużyny mieszane.Turniej odbędzie się w sobotę 10 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej w Piwnicznej Zdroju. Rozpoczęcie rozgrywek o godzinie 9.00

Muszyna: Sto kolekcjonerskich eksponatów na Stulecie Odzyskania Niepodległości

Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny zaprasza do Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego na wystawę eksponatów z prywatnej kolekcji związanych z wydanym w 1991 roku rocznikiem  „Almanach Muszyny”. Otwarcie wystawy nastąpi w sobotę 10 listopada o godzinie 18.00. Wystawa będzie prezentowana do 22 grudnia 2018 r.

NIEDZIELA

Niepodległościowe święto w Wojnarowej

Uroczystość rozpocznie się mszą św.  o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Wojnarowej, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich walczących o niepodległość Ojczyzny. Początek części oficjalnej obchodów zaplanowano około godz. 15 w budynku Szkoły Podstawowej w Wojnarowej. W programie obok apelu poległych znalazł się m.in. koncert orkiestry smyczkowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej, program artystyczny przygotowany przez uczniów SP w Wojnarowej, a także promocja wspomnieniowej książki o osobistych doświadczeniach z okresu II wojny światowej najstarszych mieszkańców naszej gminy.

Piwniczna Zdrój: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpocznie się spotkaniem przy pomniku Niepodległości o godzinie 11. Następnie o godzinie 11.30 odprawiona zostanie Msza w intencji Ojczyzny.  O godz. 12.45 odbędzie się uroczysta akademia.

Muszyna: Narodowe Święto Niepodległości

W niedzielę o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Józefa w Muszynie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 15 w Muzeum Regionalnym odbędzie się XXXVI Muszyńskie podzamkowe śpiewanie pt. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”.

Rytro: Bieg Niepodległości

Wszystkich którzy chcieliby, w sposób czynny, uczcić 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą najwspanialszą Ojczyznę zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym w Rytrze.

Marcin Zbigniew Wojciech  – Stand Up – tylko dla dorosłych

Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu (róg ul. Pijarskiej  i Piastowskiej)zaprasza na kolejny wieczór ze stand-upem. 11 listopada o godz.  19.00 wystąpi Marcin Zbigniew Wojciech. Spotkanie poprowadzi Jego Eminencja Tomasz Biskup.

Spektakl: Gałązka Rozmarynu

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na spektakl pt. „Gałązka rozmarynu” Zygmunta Nowakowskiego w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego z Nowego Sącza. Widowisko będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 11 listopada o godzinie 17.00.

Muszyna: Turniej Brydża Sportowego

Stowarzyszenie Brydża Sportowego „ALF” zaprasza na Niepodległościowy Turniej Brydża Sportowego o Podkowę Kasztanki Marszałka. Turniej odbędzie się w niedzielę 11 listopada 2018 r., o godzinie 10.00 w muszyńskim Dworze Starostów, ul. Kity 17.

NIEDZIELA - PONIEDZIAŁEK

Tajemnica Alladyna – premiera spektaklu dla dzieci

To historia przygód młodzieńca Alladyna i jego zaczarowanej lampy, która jak się okaże wcale nie jest pusta! Jej mieszkaniec – oprócz ujmującej osobowości ma również inną, niezwykle przydatną właściwość – Dżin potrafi spełniać życzenia! Wraz z Alladynem stworzy wesoły duet, a jego magiczna moc pozwoli głównemu bohaterowi pokonać wiele przeszkód…Losy Alladyna splotą się również z piękną dziewczyną, którą pokocha od pierwszego wejrzenia. Pozostała część historii niechaj pozostanie tajemnicą… Teatr Nowy zaprasza na spektakle w dniach 11 oraz 12 listopada o godzinie 15.00

ŚRODA

Piłkarski turniej wolności w Korzennej

W dniu 14 listopada 2018 roku na ORLIKU w Korzennej odbędzie się Piłkarski Turniej Wolności poprzez który chcemy się włączyć w ogólnopolską akcję świętowania 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  W Turnieju wezmą udział drużyny utworzone z uczestników projektu Boiskowa szkoła marzeń oraz zaproszeni goście: Akademia Piłkarska RESPEKT z Szalowej, SOKÓŁ Stary Sącz, oraz NAWOJ Nawojowa. Start o godz. 14.00

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (9-15 listopada)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe