Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 grudnia. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
07/12/2017 - 11:30

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (8-10 grudnia)

Bieg Mikołajów w Piwnicznej, jarmark Bożonarodzeniowy w Starym Sączu, pokazy sztuk walki w Łącku, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Koncert w Słowiku: Natalia Szczypuła i Piotr Terliński

Natalia Szczypuła i Piotrek Treliński – na co dzień są częścią zespołu Zespół SOULmate, ale często wyruszają w duetowe podróże, poszukując nowych brzmień, aranżacji i własnych muzycznych dróg. Koncert odbędzie się w Kawiarni Spóźniony Słowik  – ul. Długosza 10, wejście od Plant – w piątek 8 grudnia o godzinie 19.00.

Kino Zdrój – Polskie filmy przedwojenne w Piwnicznej

Pijalnia Artystyczna w Piwnicznej Zdroju zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kino Zdrój –  pokaz filmów polskiego kina przedwojennego. Najbliższy seans odbędzie się w piątek 8 grudnia o godzinie 18.00. Spotkanie umili Marzena Drzewińska, która wprowadzi w historie polskiego kina i przygotowanego dla Państwa filmu – Fredek uszczęśliwia świat.

Łącko: Spotkanie z Poezją Bronka z Obidzy i Marzeny Setlak

On – mocny góral, juhas o wyrazistej sylwetce poetyckiej, uznawany i doceniany w szerokich kręgach – Bronek z Obidzy. Ona – delikatna, subtelna, ale stanowcza w swym poetyckim wyrazie… – Marzena Setlak. On Ją odkrył, połączyła ich poezja i przyjaźń…. O swojej twórczości i…… nie tylko opowiedzą w trakcie spotkania na które Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zaprasza 8 grudnia o godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej w Łącku. 

Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP

Nowosądecka Mała Galeria oraz Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział w Nowym Sączu zapraszają na doroczną wystawę nowosądeckiego oddziału ZPAP. Uroczysty wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 8 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie MG, ul. Jagiellońska 25 – nowosądeckie Planty.

SOBOTA  

Pokazy sztuk walki w Łącku

Wójt Gminy Łącko, Mistrzowie i Wojownicy Sztuk Walk zapraszają na BUDO-BUSHI 2017, które odbędą się w dniu 9 grudnia 2017 roku o godz. 17:00 na Hali Widowiskowo Sportowej w Łącku. Wejście na pokaz jest bezpłatne. W ramach imprezy odbędą się pokazy sztuk walki, bicie rekordu świata w rozbiciach, pokazy Di-Mak i pokazy cięcia. Pokaz wzbogaci występ Astral Team oraz Klaudii Rajzer.

Wspinaczkowe Mikołajki w Nowym Sączu

Boulder  – Zone zaprasza na gry i zabawy wspinaczkowe, szaleństwa linowe, zjazdy na tyrolce, losowanie nagród oraz konkurs finałowy pod okiem Świętego Mikołaja. Impreza odbędzie się w sobotę 9 grudnia w godzinach 14.00 – 16.00. Wstęp 20 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy na starosądeckim Rynku

W programie spotkanie ze Śnieżynką i Mikołajem, rękodzieła artystyczne, gry i zabawy. Na scenie wystąpi Starosądecki Chór Gospel oraz młodzi wokaliści pod kierunkiem Moniki Rębilas. Uczestnicy jarmarku mają szansę wygrać choinki i dekoracje świąteczne.

NIEDZIELA

KREDYT – Światowy HIT! Premiera tylko w Nowym Sączu

Spektakl komediowy ze specjalnym udziałem Magdaleny Walach oraz Marcela Wiercichowskiego – aktorów Teatru Bagatela i  Pawła Okraski ! Spektakl odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017 r., o godzinie 17.00.

III Bieg Mikołajów w Piwnicznej

W niedzielę (10 grudnia) odbędzie się III Bieg Mikołajów. Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Piwnicznej.

Stary Sącz: Royal Lviv Ballet „Dziadek do orzechów” spektakl baletowy

Soliści i tancerze Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej we współpracy z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premiera” zapraszają na widowisko baletowe „Dziadek do Orzechów” – jeden z najbardziej znanych spektakli na świecie powracający na sceny prestiżowych scen każdego roku w okresie świątecznym i zimowym.

SOBOTA-NIEDZIELA

Spektakl „O królewnie, która sto lat spała”

Grupa Teatralna „Rodzice Dzieciom” zaprasza w najbliższy weekend 9 i 10 grudnia na baśń. „O królewnie, która sto lat spała”. Wstęp wolny. 

WTOREK

Spektakl „Warszawianka” w Nowym Sączu

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ  zaprasza we wtorek 12 grudnia o godzinie 19.00 na inscenizację  „WARszawianki” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu aktorów Teatru Odwróconego z Krakowa. W przedstawieniu wystąpią m.in.: Karolina Fortuna oraz Wojciech Trela.

CZWARTEK

Akcja promocyjna Esperanta

Centrum Edukacji Międzykulturowej wraz z Instytutem Języków Obcych i Instytutem Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na akcję promocyjną Esperanta z okazji Międzynarodowego Roku Zamenhofa 2017 w dniu 14 grudnia 2017 r., godz. 10:00 w Instytucie Języków Obcych ul. Kochanowskiego 44

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (8-14 grudnia)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu