Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
06/07/2017 - 09:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (7-9 lipca)

Imieniny Nowego Sącza, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, kiermasz róż, rajd rowerowy, a może bieg nad jeziorem Rożnowskim? Takie atrakcje czekają mieszkańców Sądecczyzny w najbliższy weekend.
SOBOTA

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Królestwa Holandii

Impreza rozpocznie się o godz. 19.30 na scenie amfiteatru „Zapopradzie” w Muszynie

I Sądecki Zjazd 50-tek i 125-tek

W programie zjazdu przewidziano uroczysty przejazd spod hali MOSiR na deptak, pokazy motorów i motocykli, prezentacja marki Romet (w miarę zainteresowania również innych), konkursy dla małoletnich kierowców, pokazy policyjne, prezentację zasad bezpiecznego zachowania na drogach, koncert młodzieżowego zespołu Szaleni, a w miarę możliwości również spotkanie ze znanym motocyklistą.

Promocja tomu poetyckiego

W kawiarni Szarotka w Muszynie odbędzie się promocja tomu poetyckiego Krystyny Alicji Jezierskiej pt. „Moje przeloty”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

II edycja Pucharu Doliny Popradu

II edycja pucharu będzie miała miejsce w Piwnicznej. Impreza organizowana przez Klub Kolarski Agnieszki Skalniak. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieciaki od 0-16 lat. Zawody odbywać się będą w formule MTB XC ze startu wspólnego w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik otrzymuje posiłek regeneracyjny. Start godz 10:00, dekoracja ok godz 15:00. Dla każdego dzieciaka przewidziane są dyplomy i medale. Całość imprezy "Pucharu Doliny Popradu" to 4 eliminacje do klasyfikacji generalnej, w której nagrodami głównymi są rowery i inne cenne nagrody!

NIEDZIELA

III Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej

Występy zespołów folklorystycznych, koncert orkiestry dętej, scenka obyczajowa oraz rekonstrukcja I wojny światowej. Takie atrakcje czekają na tych wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznym zjeździe mieszkańców ziemi grybowskiej.

Lato w Dolinie Kamionki

Impreza rozpocznie się o godz. 15 na estradzie w Kamionce Małej. Przed publicznością oprócz licznych zespołów regionalnych, wystąpi gwiazda wieczoru Kordian.

VI Bieg nad Jeziorem Rożnowskim

Po raz szósty Gródek nad Dunajcem będzie gościć sportowców z całej Polski, którzy wyruszą na malowniczo położoną trasę biegu głównego na dystansie 10 km.  Start Biegu Głównego o godz. 10:45.

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji i Straży Granicznej Królestwa Niderlandów w Krynicy-Zdroju

Koncert odbędzie się 9 lipca o godzinie 19:00 w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Poprzedzi go wernisaż o 18:30. Wystawa autorstwa Karoliny Grobelskiej powstała w 2012 roku, w 75 rocznicę wizyty książęcej pary, zaproszonej przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth.

II Rajd Rowerowy w Grybowie i okolicach

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” zaprasza 9 lipca br. na II Rajd Rowerowy „Grybów i okolice”. Do wyboru dwie trasy: rodzinna (ok. 30 km) oraz dla wprawionych rowerzystów (ok. 60 km). Udział bezpłatny!

PIĄTEK - NIEDZIELA

Imieniny Nowego Sącza

Feta Sandecji z okazji awansu do Lotto Ekstraklasy, spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. “Galeria Sandecjana”, XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej “Skowroneczek”, imieniny miasta, koncerty znanych gwiazd i imprezy towarzyszące. Te wszystkie wydarzenia wpisują się w 725. rocznicę lokacji Nowego Sącza.

39. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej

„W sercu Europy” to temat przewodni 39. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej jaki zaplanowany jest na 5-9 lipca. W tym roku czeka nas pięć festiwalowych koncertów oraz preludium w Podolińcu.

PIĄTEK - SOBOTA

Wielki kiermasz róż

W programie: 150 odmian róż, prezentacje najpiękniejszych i najzdrowszych róż, sprzedać, porady różane oraz głosowanie na najpiękniejszą różę. Początek imprezy o godz. 8.

A może do kina?

Kino Helios Nowy Sącz, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (7 – 13 lipca)

RG ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu