Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
03/09/2023 - 14:25

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunki z potencjałem. Studiuj je w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Do 20 września (19 września w przypadku kierunków objętych egzaminem) trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2023/2024 w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Do wyboru są m.in. cztery kierunki na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie: Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne (pierwszego i drugiego stopnia) oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne. Zapraszamy na studia w nowoczesnym kompleksie dydaktyczno-naukowo- sportowym z doświadczoną kadrą.

Wydział Nauk o Kulturze fizycznej i Bezpieczeństwie, którego siedziba mieści się przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu, dysponuje nowoczesnymi pracowniami naukowymi: anatomii, antropologii, fizjologii i biochemii (laboratorium hipoksji, komora termoklimatyczna), biomechaniki, odnowy biologicznej, krioterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masażu, terapii manualnej, diagnostyki wad postawy oraz psychologii sportu).

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Poza tym w skład kompleksu wchodzą nowoczesne obiekty sportowe: pełnowymiarowa hala sportowa z tunelem lekkoatletycznym i salą fitness, hala gimnastyczna z siłownią, kryta pływalnia, wielofunkcyjne boiska zewnętrzne, pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną trawą oraz stadion lekkoatletyczny wraz z zapleczem.

Co zrobić, żeby tu studiować?

Trwa druga tura rekrutacji na studia w sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych. Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie zaprasza na studia pierwszego stopnia na kierunku: Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne, Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia stacjonarne; na jednolitych studiach magisterskich na kierunku: Fizjoterapia – studia stacjonarne; na studiach drugiego stopnia: Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne.

Fizjoterapia

5-letnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z dziedziny nauk medycznych, nauk o zdrowiu i dyscypliny nauki o kulturze fizycznej, które są niezbędne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Celem kształcenia jest tu przygotowanie studenta do samodzielnej pracy z osobami zdrowymi, chorymi i niepełnosprawnymi, w zakresie stosowania zabiegów fizjoterapeutycznych w profilaktyce oraz w celach leczniczych (szpitale, sanatoria, przychodnie, gabinety jak również ośrodki sportowe).

Przykłady przedmiotów w toku studiów to: anatomia prawidłowa człowieka, fizjologia człowieka, biomechanika z elementami kinezjologii, terapia manualna, kinezyterapia, metody specjalne w fizjoterapii, diagnostyka funkcjonalna i programowanie fizjoterapii, fizjoterapia kliniczna.

Nabyte umiejętności to m.in: dokonywanie oceny funkcjonalnej pacjenta poddawanego fizjoterapii, kwalifikowanie, planowanie oraz prowadzenie zabiegów fizjoterapeutycznych, zlecanie i dostosowanie wyrobów medycznych, prowadzenie działalności fizjoterapeutycznej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych oraz popularyzowaniu zachowań prozdrowotnych.

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Wychowanie Fizyczne (studia pierwszego stopnia)

Absolwent kierunku posiada podstawową wiedzę i umiejętności z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, z dyscypliny nauk o kulturze fizycznej, które pozwalają oddziaływać na osobowość i organizm człowieka w celu zaspokojenia jego potrzeb w zakresie rozwoju somatycznego i motorycznego oraz związanych z uczestnictwem w kulturze fizycznej.

Jest przygotowany do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej w miejscu pracy i środowisku lokalnym, a także samodzielnego planowania, realizacji i ewaluacji aktywności fizycznej służącej zdrowiu, wypoczynkowi oraz urodzie. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego w instytucjach oświatowych oraz instytucjach kultury fizycznej, zgodnie z warunkami uzyskiwania kwalifikacji zawodowych w sporcie określonymi w ustawie o sporcie.

Przykłady przedmiotów w toku studiów: anatomia człowieka, biomechanika, pedagogika, edukacja zdrowotna, teoria i metodyka sportów indywidualnych i zespołowych.

Studia na Wychowaniu Fizycznym to możliwość nabycia nowych umiejętności ruchowych jaki i ich doskonalenie. Zajęcia odbywają się nie tylko w salach dydaktycznych i salach sportowych , ale także na obozach zimowym i letnim.

W trakcie obozu zimowego studenci uczą się i doskonalą swoje umiejętności jazdy na nartach, w czasie obozu letniego uczą się żeglować, mają zajęcia z pływania z elementami ratownictwa wodnego na otwartych akwenach, organizacji czasu wolnego i atletyki terenowej. Te umiejętności mogą wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej oraz podczas
prywatnych wyjazdów wakacyjnych.

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Wychowanie fizyczne (studia drugiego stopnia)

Na studiach drugiego stopnia kierunku wychowanie fizyczne student zdobywa wiedzę w obrębie dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie naukowej: nauki o kulturze fizycznej. Przygotowuje się do podjęcia pracy nauczyciela wychowania fizycznego w klasach IV – VIII szkoły podstawowej oraz w szkole ponadpodstawowej. Ponadto nabywa kompetencji zawodowych potrzebnych do prezentowania i nauczania zaawansowanych umiejętności ruchowych, rozwijania swojego dorobku zawodowego oraz do podjęcia dalszej nauki w szkołach doktorskich i na studiach podyplomowych.

W trakcie studiów student ma możliwość uzyskania uprawnień instruktora pływania i ratownika wodnego, trenera UEFA C. Przykłady przedmiotów w toku studiów: anatomia in vivo/anatomia funkcjonalna, organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych, dydaktyka wychowania fizycznego, trening zdrowotny, trener UEFA C, pływanie z elementami ratownictwa wodnego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia pierwszego stopnia)

Kierunek ten jest odpowiedzią Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS w Nowym Sączu na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na wysoko kwalifikowane kadry administracji publicznej, jednostek organizacyjnych służb państwowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa; na specjalistów przygotowanych do rozwiązywania zadań społecznych – do reagowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, zaangażowanych w działalność lokalnych instytucji.

Bogaty program 3-letnich studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym obejmuje szeroki wachlarz zajęć, dających możliwość uzyskania przydatnych uprawnień zawodowych: kierownika ds. bezpieczeństwa (imprez masowych), udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, ratownika wodnego, instruktora sportu pływania i narciarstwa zjazdowego, wychodzi naprzeciw potrzebom regionu i pozwala na elastyczność w dostosowywaniu się i zaspakajaniu potrzeb nie tylko lokalnego rynku pracy.

Absolwent Bezpieczeństwa wewnętrznego posiada ogólną wiedzę z zakresu zagadnień społecznych i prawnych tworzących podbudowę dla rozumienia istoty bezpieczeństwa wewnętrznego. Potrafi analizować zjawiska związane z bezpieczeństwem w skali globalnej, państwowej, regionalnej i lokalnej.

Absolwent jest przygotowany do: pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych, odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa.

Fizjoterapia, Wychowanie fizyczne i Bezpieczeństwo wewnętrzne - studiuj w ANS kierunki z potencjałem

Nie tylko nauka

Klub Uczelniany AZS ANS Nowy Sącz jest największą w Uczelni organizacją studencką. Może do niej przystąpić każdy student i absolwent, który lubi sport i chciałby rozwijać swoje sportowe pasje. Zajęcia sportowe w AZS prowadzą profesjonalni trenerzy i instruktorzy.

Największe sukcesy sportowe na przestrzeni ostatnich siedmiu lat to: złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet, wicemistrzostwo Polski w Futsalu i Piłce Nożnej Mężczyzn, złoty medal Sylwii Łukasik i Klaudii Borek w tenisie, Mistrzostwo Świata i Europy w Bikini Fitness Patrycji Słaby, brązowe medale Mateusza Górowskiego i Krzysztofa Twardowskiego w Mistrzostwach Polski w Boksie, złoty i srebrny medal Kamila Perli i Tomasza Jagieły w AMP w Kulturystyce, złoty medal w biegach przełajowych AMP Grzegorza Rosłońskiego, 5 miejsce Klaudii Zwolińskiej na Olimpiadzie w Tokio 2020 (kajakarstwo górskie), Gabriela Mizera – reprezentantka Polski w hokeju na lodzie. Na stronie AZN ANS można znaleźć aktualne informacje o osiągnięciach sportowych naszych zawodników.

Zapraszamy na studia!
Informacje ogólne - ANS
Wirtualny Dziekanat - Rejestracja internetowa







Dziękujemy za przesłanie błędu