Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
08/10/2021 - 20:20

Dacie wiarę? Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu ma 130 lat!

Codziennie siedzibę główną Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu mieszczącą się w kamienicy Lubomirskich przy ulicy Franciszkańskiej 11 odwiedzają setki czytelników. To właśnie ta instytucja oferuje im książki, w tym nowości, a także czasopisma z posiadanego bogatego księgozbioru.

To właśnie w niej każdy czytelnik, który ją odwiedza może liczyć na wsparcie i fachową pomoc merytorycznych pracowników. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu obchodzi w tym roku jubileusz 130 – lecia istnienia.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się w środę (13 października) w sali reprezentacyjnej w ratuszu. Początek o godz. 11.

Jubileusz rozpocznie się happeningiem. Potem głos zabierze Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Jubileusz biblioteki będzie też doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o jej patronie. Wykład: „Józef Szujski a Sądecczyzna” wygłosi dr hab. Tomasz Kargol, a o początkach tej instytucji opowie sądecki historyk dr Łukasz Połomski.

Ostatnim akcentem bibliotecznego jubileuszu będzie otwarcie wystawy: „Księgozbiór Józefa Szujskiego i inne skarby biblioteki”, która zostanie otwarta po głównej uroczystości - w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu