Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
11/03/2024 - 20:00

To będzie hit? Zamontowali dziwne urządzenie na ścianie miejskiej biblioteki

Przy Centralnej Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju zmontowany został samoobsługowy bibliobox, służący do zwrotu i odbioru zamówionych książek. Można z niego korzystać o każdej porze, siedem dni w tygodniu.

Przy Centralnej Bibliotece Publicznej w Krynicy zmontowany został samoobsługowy bibliobox. Nowa oferta skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy nie mogą korzystać z książnicy w godzinach jej otwarcia. Woluminy można zwracać i zamawiać o każdej porze, siedem dni w tygodniu.

Książkomat wyposażony jest w zamykane schowki, w których umieszczane są książki do odbioru. Do otwarcia skrytki służy jednorazowy kod, który biblioteka wysyła czytelnikowi esemesem na podany numer telefonu. 

- Nasi czytelnicy mogą korzystać z książkomatu, który stoi przed budynkiem biblioteki. Bibliobox posiada wrzutnię-pojemnik, do którego można zwrócić wypożyczone książki, bez konieczności rejestracji.- informują pracownicy biblioteki. 

- Urządzenie daje możliwość zamawiania wybranych pozycji i ich odbioru z jednej ze skrytek, podobnie jak z paczkomatu, za pomocą jednorazowego kodu, ale nie ma automatycznego połączenia z systemem bibliotecznym. Wybrane tytuły książek trzeba zamówić telefonicznie lub pocztą mailową.

(MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu