Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
09/06/2022 - 09:00

Zła zmiana przyszła na jagielloński deptak do Nowego Sącza?

Co się zmieniło na jagiellońskim deptaku? - Zniknęło stylowe oświetlenie, z lampami dającymi wieczorem ciepłe, rozproszone i przyjemne dla oka światło - bije na alarm sądecki fotograf Sylwester Adamczyk. Zamiast tego są nowe klosze i ledowe żarówki, z zimnym białym światłem. Estetyczny efekt tej zmiany jest fatalny! – napisał w mediach społecznościowych Adamczyk.

Oświetlenie na jagiellońskim deptaku ostatni raz było modernizowane za prezydentury Ryszarda Nowaka.  - Niewiele dobrych rzeczy udało się zrobić w Nowym Sączu ekipie poprzedniego włodarza – pisze  w mediach społecznościowych Sylwester Adamczyk.  

Czytaj też Czytaj też Najpiękniejsze sądeckie dziewczyny. Te ślicznotki podbiją Instagram [ZDJĘCIA]  

- Jedną z tych niewielu pozytywnych, był częściowy remont sądeckiej Starówki w ramach którego na Plantach, Jagiellońskiej, deptaku i sąsiednich uliczkach zamontowano stylowe oświetlenie – podkreśla  fotograf.  Jego zdaniem Starówka zyskała wtedy lampy dające bardzo plastyczne, ciepłe, rozproszone i przyjemne dla oka światło, a dzięki matowym, kulistym kloszom światło równomiernie oświetlało ulice i przyległe budynki. - Przy całych niedostatkach Starówki tworzyło to niezwykle nastrojową atmosferę. Ale to już niestety przeszłość – wskazuje Adamczyk i bije na alarm, bo na deptak przyszła zła zmiana.

W ostatnich dniach, w ramach modernizacji oświetlenia, w całym Nowym Sączu, rozpoczęto wymianę żarówek i kloszy również na Starówce. Niestety, estetyczny efekt tej zmiany jest fatalny! – oburza się Sylwester Adamczyk.

Jego zdaniem, nowe żarówki, prawdopodobnie ledowe i nowe klosze, dają bardzo nieprzyjemne białe, zimne światło. - Lampy po zmianie świecą punktowo w dół, w efekcie czego, jasno jest tylko w okolicy lampy. Reszta otoczenia tonie w ciemności albo w półmroku – zauważa, co ilustruje zrobionymi przez siebie zdjęciami.  

Czytaj też To już czarna rozpacz w Nowym Sączu. Ludzie już nie dźwigają spłaty kredytów

Czytaj też Bryła o półkolistym kształcie. Co to za budowla wyrosła pod Sączem? [ZDJĘCIA]

W pogoni za zmianą dla zmiany i drobnymi oszczędnościami finansowymi, rozłożonymi w bardzo długim czasie, jakie daje stosowanie w oświetleniu technologii led, pogrzebano mam nadzieję, że nie bezpowrotnie, wieczorny i nocny klimat Starówki. Wielka szkoda. –  ubolewa fotografik.

A jaka jest zdanie na ten temat mieszkańców miasta? Swoją opinię można wyrazić w naszej sondzie i komentarzach na fanpage'u "Sądeczanina"

Zła, fatalna wymiana oświetlenia na Starówce jest w trakcie – dodaje Adamczyk, a swój wpis w mediach społecznościowych kończy apelem do odpowiedzialnych za to ratuszowych urzędników, o refleksję i korektę podjętych, nietrafionych decyzji. ([email protected]) fot. IM, Sylwester AdamczykDziękujemy za przesłanie błędu