Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
09/11/2023 - 12:00

Zbudowali w Limanowej kolejny nowy, łukowy most. Postawili go ekspresem [ZDJĘCIA]

Już tylko wspomnienie zostało po starym i wąskim moście na Potoku Starowiejskim w Limanowej. W tym miejscu wyrosła nowa, łukowa konstrukcja. Postawiona w ekspresowym tempie przeprawa jest już prawie gotowa.

Idzie koniec udręki kierowców w Limanowej

Kierowcy w Limanowej już nie mogą się doczekać końca budowy nowego mostu na ulicy Lipowej, który łączy dwa brzegi Potoku Starowiejskiego. Przez lata skazani byli na ruch wahadłowy na starej i wąskiej przeprawie.

Wiekowy most został rozebrany z  końcem czerwca ubiegłego roku. Na jego miejscu w ekspresowym tempie firma z Nowego Sącza postawiła nowoczesną, łukową konstrukcję, która jest już prawie gotowa.  

Czytaj też Tak umiera Nowy Sącz. Nie ma już ratunku dla sądeckiej starówki? 

Budowa mostu na finiszu

W ostatnich tygodniach na płycie mostu zostały ułożone warstwy izolacyjne i warstwy wiążące z lanego betonu,  potem wylano pierwszą warstwę asfaltu – informuje o postępach na placu budowy limanowski magistrat.

Z kolei na prowadzącej do mostu ulicy Lipowej, są już  krawężniki i betonowe obrzeża. Na drodze też jest już  pierwsza warstwa asfaltu.

Czytaj też Wyzwiska, popychanie, rzucanie kamieniami. Polsko-cygańska wojna pod Limanową [WIDEO]

Nowa przeprawa ułatwi komunikację w mieście

Nowy most mierzy ponad pięćdziesiąt metrów długości i dwanaście metrów szerokości. Co ważne, pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i prowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach. To ma ułatwić komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego. Koszt inwestycji to blisko 12,4 mln złotych.

Czytaj też Postawili pod Nowym Sączem wielką halę, teraz kończą kolejną inwestycję. Budują to aż na trzech hektarach [ZDJĘCIA]  

To niejedyna przeprawa budowana teraz w Limanowej. Druga,łukowa konstrukcja  rośnie w oczach nad potokiem Sowlinka ([email protected]) fot. KG

Tak się buduje most w Limnaowej na Potoku Starowiejskim
Nowoczesna, Łukowa konstrukcja jest już prawie gotowa


Dziękujemy za przesłanie błędu