Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
05/11/2023 - 11:35

Postawili pod Nowym Sączem wielką halę, teraz kończą kolejną inwestycję. Budują to aż na trzech hektarach [ZDJĘCIA]

Jest już nowoczesna, pełnowymiarowa hala ze strzelnicą, teraz buduje się kompleks sportowy w Marcinkowicach. To spełnienie marzeń mieszkańców… Nowego Sącza, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia. Władze magistratu postawiły na budowę piłkarskiego stadionu, co skończyło się kompromitacją. Bieżni czy miejsc do lekkiej atletyki nie ma i jak na razie nie będzie. To, co nie udało się miejskiemu samorządowi, z sukcesem i w ekspresowym tempie robi samorząd powiatu.

Wstyd dla Nowego Sącza

Fani lekkie atletyki z Nowego Sącza nie mają lekko. Liczące ponad osiemdziesiąt tysięcy miasto do tej pory nie doczekało się  ani  bieżni ani kompleksu do uprawiania tego rodzaju sportu. Samorząd  postawił za to na budowę  piłkarskiego stadionu, co od początku szło jak po grudzie i ostatecznie zakończyło się  zerwaniem umowy ze spółką BlackBird, która inwestycję  realizowała.

Teraz hula tam tylko wiatr. Podobnym niewypałem okazała się budowa kompleksu sportowego w Zawadzie,  powierzona tej samej firmie. I tu umowa została zerwana. Teraz ten cały bałagan, połączony z awanturą, kto jest temu winien, należy zinwentaryzować, a potem trzeba będzie ogłosić nowe przetargi i wyłonić nowych wykonawców.

Czytaj też Nowy Sącz znowu „na topie”. Trafiliśmy na straszną, czarną, ogólnopolską listę

Niech się uczy miejski magistrat od powiatowego samorządu

Na przeciwległym biegunie są inwestycje realizowane przez powiatowy samorząd, który najpierw w ekspresowym tempie  zbudował w Marcinkowicach nowoczesną i pełnowymiarową halę z

zapleczem sportowym i strzelnicą. Można w niej   rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej, koszykowej, nożnej, zaplanować rozgrywki w unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego.

Ale to nie koniec  gigantycznej inwestycji

 Teraz obok hali powstaje wielkie sportowe centrum na trzech hektarach. Konsorcjum które wygrało przetarg, w lutym weszło na plac budowy. Do końca już niedaleko.

- Prace trwają i są bardzo intensywne, a pogoda sprzyja. Za kilka tygodni obiekt powinien być gotowy -  mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Czytaj też Powiat inwestuje: trwa budowa mostu w Zagorzynie [ZDJĘCIA]  

 Na miejscu powstanie pełnowymiarowy basen z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki,  boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal, boisko do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem. Będzie też najnowocześniejsze w Polsce szklane boisko do squasha.

Obok budowane są parkingi, a także plenerowa siłownia, do tego mała architektura, trybuny i schody zewnętrzne.

 Czytaj też Pozazdrościć takiej drogi. Powiat zrobił remont w Kamionce Wielkiej za ponad pięć milionów złotych [ZDJĘCIA]

Kiedy koniec budowy centrum sportu w Marcinkowicach?

Oficjalne otwarcie zaplanowałem na marzec przyszłego roku – mówi starosta Marek Kwiatkowski, który plac budowy pokazywał  burmistrzom i wójtom z terenu Sądecczyzny oraz szefom służb mundurowych.

Czyta też Wtedy też była piękna jesień, kiedy się to wydarzyło w Nowym Sączu [WIDEO]

Czytaj też Nie jest już wojewodą Małopolski. Łukasz Kmita złożył rezygnację  

Koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych.([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu