Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
14/12/2016 - 10:05

Wyróżniono organizatorów Forum Ekonomicznego. Dostrzegli niepełnosprawnych

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich w Warszawie została wyróżniona przez małopolski oddział PFRON podczas obchodów I Małopolskiego Dnia Osób Niepełnopsprawnych w Tarnowie. Pamiątkową statuetkę z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkowicza odebrał prezes zarządu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich Jerzy Bochyński.

Fundacja. która jest organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy, została uhonorowana za umieszczenie w programie tegorocznej konferencji panelu poświęconego problematyce niepełnosprawności pt.: "Jak wspierać zatrudnienie osób niepełnosprawnych - podejście biznesowe czy społeczne?".

Uroczystość odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie z udziałem biskupa Andrzeja Jeża, a jej organizatorem była prezes małopolskiego PFRON , Marta Mordarska.  

Biskup Jeż w swoim wystąpieniu podkreślił, że osoby niepełnosprawne, powinniśmy określać mianem „osoby z niepełnosprawnością”. Hierarcha skomentował również zachodzące w ostatnim okresie korzystne zmiany dotyczące postrzegania osób niepełnosprawnych: „Zaczynamy doceniać ich obecność w społeczeństwie, gdyż dzięki nim możemy uruchomić to, co jest w nas najlepsze” - powiedział ordynariusz tarnowski.

Jak już informowaliśmy podczas uroczystości w Tarnowie uhonorowane zostało także Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Gniazdo" w Starym Sączu.
(s), fot. PFRON   
 
 
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)