Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
09/04/2021 - 12:40

W gminie Łabowa będą nowe przystanki. Co postawią za pół miliona złotych?

Gmina Łabowa pozyskała pół miliona złotych na nowe przystanki autobusowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te pieniądze zainwestują w przystanki, które do tej pory raczej zniechęcały podróżujących niż poprawiały wygląd gminy. Zobaczcie jak będą wyglądać nowoczesne przystanki autobusowe.

Gmina Łabowa zmodernizuje wiaty przystankowe za pół miliona złotych, które pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tutaj sprawdzisz jakie gminy dostały pieniądze i na co je wydadzą: Pieniądze dla gmin subregionu sądeckiego 

Obecnie przystanki w gminie pozostawiają wiele do życzenia. Stare wiaty wyglądają niezbyt zachęcająco i są mało komfortowe dla mieszkańców. Wymiany doczekają się przystanki autobusowe, które znajdują się na trasie Krynica-Zdrój – Nowy Sącz.

- Przystanki wymagały modernizacji, ich stan techniczny i wizualny po tylu latach odbiegał od przyjętych standardów. Nie świadczyło to dobrze o Gminie, dlatego już pod koniec 2019 roku opracowana została koncepcja nowych przystanków – mówi wójt gminy Łabowa, Marta Słaby. - Teraz dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych udało się pozyskać środki zewnętrzne na to zadanie.

Projekt graficzny zakłada, że wiaty będą miały drewniane elementy, znajdzie się też miejsce na logo gminy. Z boku, na zewnątrz przystanków będzie można posadzić kwiaty w specjalnych kwietnikach.

Przystanki w gminie Łabowa, wizualizacjaCo za pieniądze z RFIL zrobią w gminie Łącko? Sprawdź: Gmina Łącko dostanie 6 milionów złotych. Mają super pomysły

Przystanki będą wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, po to, aby podkreślić ekologiczny charakter gminy. Mają być też łatwe w utrzymaniu czystości oraz w dezynfekcji w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Co istotne, nowe wiaty będą też dostosowane do osób z niepełnosprawnościami czy do rodziców z dziećmi w wózkach. Podróżujący nie będą już musieli wyzierać z niecierpliwości na jezdnię, czekając na autobus. Przystanki autobusowe będą miały przeszklony bok.

Przystanki w gminie Łabowa, wizualizacjaTo jednak nie wszystkie inwestycje, które gmina Łabowa zrealizuje z pieniędzy pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ich drugi wniosek o dofinansowanie opiewał na 1 300 000 złotych. W Nowej Wsi powstanie również Centrum Aktywizacji Społecznej. Więcej informacji o tej inwestycji znajdziecie na naszym portalu już wkrótce. (s.siwulska@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020