Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
12/12/2019 - 16:40

Twój e-PIT po nowemu. Idą zmiany w naliczaniu ulgi na dzieci i nie tylko

Nikt tego nie lubi, ale zbliża się moment, kiedy trzeba się rozliczyć z fiskusem. Teraz rozliczenie za pracowników robi skarbówka. To nie koniec udogodnień. Resort finansów wprowadza zmiany w systemie Twój e-PIT. Dotyczą naliczania ulgi na dzieci i przedsiębiorców.

Jakie zmiany się szykują w podatkowych rozliczeniach? Jak poinformowało Ministerstwo Finansów jedną z nowości będzie automatyczne naliczanie ulgi na dzieci urodzone w 2019 roku.

Czytaj też Sądecka emerytura po nowemu u Korala, Fakro i Wiśniowskiego  

- Usługa zostanie połączona z rejestrem PESEL. To oznacza, że od 15 lutego, gdy usługa wystartuje, wypełnienie deklaracji będzie zdecydowanie prostsze. To dlatego, że każda osoba, która może korzystać z ulgi na dziecko, będzie miała to wpisane do systemu – mówił w Polskim Radiu rzecznik ministerstwa Paweł Jurek.

To nie koniec zmian jakie się szykują. W przyszłym roku w usłudze Twój e-PIT będzie poszerzona też lista automatycznie wypełnionych zeznań podatkowych. Wstępne wersje swoich rozliczeń zobaczą przedsiębiorcy składający zeznania PIT-36 oraz PIT-28 – poinformowało ministerstwo finansów.  

Przypomnijmy, że usługa Twój e-PIT  działa od lutego tego roku. Fiskus wprowadził małą rewolucję. Rozliczenie za pracowników robi skarbówka. Teraz to podatnik sprawdza czy jego zeznanie jest dobrze wypełnione przez urząd skarbowy i może wprowadzić zmiany. Chodzi na przykład o sytuacje, kiedy ktoś rozlicza się z małżonkiem i korzysta z ulg, albo gdy ktoś chce odliczyć darowizny.

Czytaj też Zakamuflowana łapówka dla fundacji. Powraca sprawa Koguta  

Według danych ministerstwa  ostatnim okresie rozliczeniowym z usługi skorzystało prawie 9 milionów osób.

.jagienka.micjalik@sadeczanin.info fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu