Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
04/11/2019 - 14:30

Tak dobrze w Nowym Sączu jeszcze nie było. Bezrobocie ledwie pełza

I znowu padł rekord. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w sierpniu spadła w Polsce do 5,2 procent. Swój rekord bije też Nowy Sącz. We wrześniu w rejestrach miejskiego pośredniaka było tylko 1236 osób. .

Na koniec sierpnia stopa bezrobocia w Nowym Sączu wynosiła 2,7 procent. Była o 2,5 punktu procentowego niższa od tej ogólnopolskiej, 5,2 procent. Tak dobrymi danymi nie może pochwalić się powiat, gdzie stopa bezrobocia wyniosła 7,5 procent.  

Czytaj tez Tak się zarabia w sądeckich dyskontach? Cała prawda o Lidlu i Biedronce 

W ewidencji miejskiego pośredniaka we wrześniu było zarejestrowanych 1236 osób bez pracy, o 58 osób mniej niż w poprzednim miesiącu.

Czytaj też Nędzne pensje w małych firmach. Czy tak się zarabia w Nowym Sączu?

Kto wciąż figuruje w ewidencji Sądeckiego Urzędu Pracy? To głównie osoby do 30. i powyżej 50. roku życia, niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne. Najwięcej jest tych, w przedziale 25-34 lat,  to 25,5 procent ogółu zarejestrowanych i tych po pięćdziesiątce, 29,6 proc.

 

Co z ofertami zatrudnienia? Czy sądeckie firmy ustawiają się w kolejce po pracowników?  - Z danych na koniec września wynika, że do miejskiego pośredniaka wpłynęły 92 oferty pracy na łączną liczbę 177 miejsc pracy.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu