Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
23/11/2022 - 15:25

Ta propozycja podwyżek opłat za śmieci zwala z nóg. Zobacz, ile chce Stary Sącz

Stało się. Znamy już proponowane stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych na przyszły rok na terenie gminy Stary Sącz. Podwyżki, co tu kryć, zwalają z nóg.

Ta propozycja podwyżek opłat za śmieci zwala z nóg. Zobacz, ile chce Stary Sącz

- Tak jak państwo widzicie, 280 złotych drożej będzie na tonie za zmieszane, 460 złotych będzie drożej na śmieciach zielonych. Tutaj wysoka rada będzie musiała bardzo intensywnie myśleć i zastanowić się, co z tym fantem zrobić na przyszły rok – tak zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki przedstawiał radnym wyniki przetargu na odbiór odpadów komunalnych na 2023 rok na ostatniej sesji.

I choć burmistrz Jacek Lelek, nie chciał zaraz po jeszcze podawać konkretnych stawek to zastrzegał: - Podwyżki są nieuniknione i na pewną będą bardzo znaczące. Odbiór tej frakcji śmieci, śmieci biodegradowalnych podrożał najmocniej, a takich śmieci zbieramy coraz więcej. I chcemy żeby ciężar tych kosztów wzięli na siebie ci, którzy ciągle te zielone śmieci oddają.

Zobacz też: Stary Sącz podwaja liczbę tanich mieszkań! Gmina stuka o 45 milionów od rządu

Dziś możemy Wam przedstawić – w oparciu o projekt uchwały przygotowany na kolejną sesję – jakie stawki samorząd docelowo proponuje:
- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, zamieszkałych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w wysokości 35 zł za jednego
mieszkańca miesięcznie
- podwyższona stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, zamieszkałych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, niewypełniających ustawowego obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości 140 zł za jednego mieszkańca miesięcznie
- częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli
nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 9 zł od stawki obowiązującej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca

I tu uwaga! Warunkiem częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest złożenie nowej deklaracji zawierającej oświadczenie, że nieruchomość na której powstają odpady komunalne wyposażona jest w przydomowy kompostownik, w którym zagospodarowane będą wszystkie bioodpady stanowiące odpady komunalne pochodzące z nieruchomości.

Kolejne propozycje cenowe na następnej stronie.
 Dziękujemy za przesłanie błędu