Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 lipca. Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
03/03/2021 - 09:35

Sądecka budowa na hektarach. Czegoś takiego jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Pełnowymiarowa hala z basenem, w której mogłyby się odbywać nawet mistrzostwa Europy w piłce nożnej halowej, siatkowej i ręcznej, boiska z bieżniami, a do tego profesjonalna strzelnica. Tak ma wyglądać budowane na trzech hektarach centrum sportu w Marcinkowicach. Realizowana przez powiatowy samorząd inwestycja pochłonie blisko 12 milionów złotych.

Jeszcze w grudniu było tu tylko ogrodzenie i koparki. Teraz przy Zespole Szkół w Marcinkowicach wyrosły z ziemi fundamenty pod budowę wielkiej hali sportowej. Ta realizowana przez powiat inwestycja jest przedsięwzięciem, jakiego na Sądecczyźnie jeszcze nie było – mówił w rozmowie „Sądeczaninem”  Starosta Marek Kwiatkowski.

- To ma być obiekt sportowy o powierzchni trzech hektarów, ze strzelnicą i pełnowymiarową halą z basenem, w której mogłyby się odbywać nawet mistrzostwa Europy w piłce nożnej halowej, siatkowej i ręcznej. Będzie też kompleks sportowy do uprawiania lekkiej atletyki, z boiskami trawiastymi, orlikiem, bieżniami na czterysta, sto i sześćdziesiąta  metrów, także przestrzenią do rzutu oszczepem, dyskiem i pchnięcia kulą.

Czytaj też Mają we wsi pod ziemią wielkie bogactwo i zalali to betonem [ZDJĘCIA] 

Jak dodaje starosta to ma być spełnienie marzeń mieszkańców Sądecczyzny, którzy jak dotąd nie doczekali się sportowego centrum z prawdziwego zdarzenia.

 Z inwestycji najbardziej zadowolona jest szkoła w Marcinkowicach. - Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas - mówi Iwona Sikorska, dyrektor placówki w Marcinkowicach. - To ważne, tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Teraz wszystkie zajęcia będą się mogły odbywać na miejscu.

To ma być budowla z rozmachem. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią na blisko dwieście osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej.

Czytaj też Lokalni przedsiębiorcy na dnie rozpaczy. Bunt przeciw lockdownowi [ZDJĘCIA]

Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie i pomieszczenie magazynowe. Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa. Strefa strzelnicy obejmie halę strzelań, sterownię, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnię. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking,  drogi wewnętrzne,  chodniki,  oświetlenie i tereny zielone.  

Przedsięwzięcie, które zyskało dofinansowanie z budżetu państwa, 97/pochłonie blisko 12 milionów złotych. Wszystko ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) (olsz) fot. Maria Olszowska

Sądecka budowa na hektarach. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było
W Marcinkowicach budują centrum sportów


Dziękujemy za przesłanie błędu