Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/04/2017 - 04:45

Powiat ma 4 mln na remont szkół. Kto dostanie pieniądze?

Blisko 4 miliony złotych uzyskał powiat nowosądecki na modernizacje energetyczną sześciu budynków szkół. Pieniądze trafią między innymi do Nawojowej, Grybowa, Marcinkowic i Starego Sącza.

- Nasz wniosek znalazł się na liście pozytywnie ocenionych projektów i został wybrany do dofinansowania w wysokości 3,9 miliona złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Projekt polega na wykonaniu głębokiej modernizacji energetycznej sześciu budynków, w których prowadzona jest działalność edukacyjna i społeczna.  

To budynek główny Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, budynek Zespołu Szkół w Marcinkowicach, budynek AB Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach, obiekty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Batorego 27 i Krakowskiej w Starym Sączu oraz budynek szkoły Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej - informuje starostwo.

Prace obejmują miedzy innymi wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych i stropów oraz wymiany okien i drzwi zewnętrznych wraz z robotami towarzyszącymi. Zostaną też przebudowane systemy grzewcze,  w tym modernizacja instalacji ogrzewania. 

Planowane inwestycje szkolnych budynków obejmą też  modernizację systemu ciepłej wody użytkowej oraz wymianę kotłów zaopatrujących w ciepło budynki w Starym Sączu, budynek ZS w Nawojowej oraz budynek DPS w Zbyszycach;

Dzięki realizacji tej inwestycji  utrzymanie wszystkich odnowionych obiektów będzie mniej kosztowne - podkreślają władze powiatu. Nastąpi też poprawa estetyki zewnętrznej obiektów, a zmiana sposobu ogrzewania nie będzie tak uciążliwa dla środowiska naturalnego w wyniku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

(ami), fot. MACHDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020