Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
07/03/2017 - 12:35

Orange zarzuci na Nowy Sącz sieć za 18 mln. To będzie światłowód

Nowy Sącz zawarł dziś porozumienie z firmą Orange, operatorem, który chce wybudować w mieście sieć światłowodową za 18 mln złotych. Co będą mieli z tego sądeczanie? Niezawodne łącza telekomunikacyjne. W 2018 roku do sieci wpiętych zostanie 15 tysięcy gospodarstw domowych.

- Inwestujemy w perspektywie trzyletniej w latach 2016-2018. Mamy zamiar podłączyć do sieci światłowodowej ponad 3 mln gospodarstw domowych. W Nowym Sączu chcemy aby było to około 15 tysięcy gospodarstw, z czego największy front prac budowlanych rozpoczynamy właśnie teraz, po podpisaniu dzisiejszego porozumienia. Natomiast prace zostaną dokończone na początku 2018 roku - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor komercyjny Orange Polska Leszek Gajewski.

- Ten internet, który proponujemy w Nowym Sączu będzie z najwyższej półki, internet światłowodowy, bezpośrednio do mieszkania klienta. Każdy mieszkaniec, który znajdzie się w zasięgu takiej sieci będzie mógł z niej skorzystać - podkreślał zaznaczając, że dzięki zaangażowaniu w budowę sieci miejscowych firm powstaną nowe miejsca pracy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Zniknął darmowy, miejski internet!? Co się stało?

- Dzisiaj podpisujemy porozumienie z firmą, która chce zainwestować w Nowym Sączu znaczące pieniądze w sieć telekomunikacyjną, światłowodową, która będzie służyła mieszkańcom - podkreślił prezydent. - Dzisiaj dostęp do internetu jest kwestią podstawowej potrzeby, która wiąże się z szybkim dostępem do informacji. Wielomilionowa inwestycja z pewnością wzbogaci naszą infrastrukturę miejską, stąd też moja decyzja aby takie porozumienie z firmą Orange zawrzeć. Trzeba również pamiętać, że są to działania, które będą służyć nie tylko mieszkańcom, ale również firmom i przedsiębiorcom - komentuje przedsięwzięcie prezydent Ryszard Nowak.

Z sieci podobnej do tej, która ma powstać korzysta lub już za chwilę korzystać będzie 20 samorządów i wszędzie operator spotykał się z podobną sądeckiej przychylnością.

ES [email protected] Fot.: UM w NS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu