Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/07/2018 - 14:15

Nowy Sącz: Tak mógłby wyglądać pierwszy parking wielopoziomowy w mieście

Dyskusja o budowie parkingu wielopoziomowego w Nowym Sączu toczy się już własnym życiem. Kolejni Czytelnicy piszą i dzwonią do nas z uwagami. Dziś prezentujemy zdjęcia nadesłane przez pana Dawida Mordarskiego, sądeczanina, który czasowo mieszka w Gliwicach. Są one doskonałym dowodem na to, że parking wielopoziomowy wcale nie musi szpecić okolicy.

Pan Dawid wielokrotnie komentuje inwestycje lub propozycje inwestycji w mieście. Nie było inaczej po naszych dwóch publikacjach:

Wielopoziomowy czy podziemny? Jaki parking uratowałby Nowy Sącz? [SONDA]

 Nowy Sącz: Wyburzmy zniszczoną kamienicę i wybudujmy wielopoziomowy parking

Tym razem nasz Czytelnik pokazuje jak może wyglądać parking wybudowany w miejsce starego zrujnowanego budynku. Co bardzo ważne budynek ten mieści się w centrum miasta, ale dzięki estetycznej elewacji wcale okolicy nie szpeci. Wręcz przeciwnie – świetnie się wpisuje w klimat sąsiednich zabudowań.

Podoba się Wam takie rozwiązanie? I teraz pytanie, gdzie taki obiekt mógłby powstać, bo wskazywana przez wielu z Was lokalizacja w miejscu obecnie funkcjonującego parkingu dla ciężarówek przy Bulwarze Narwiku odpada. Pisaliśmy o tym w publikacji Dojazd jak pobojowisko. Brak kanalizacji odcina dostęp do parkingowego biznesu

Przy tego typu inwestycjach i rozwiązań zawsze pojawia się też następne pytanie – czy podobny parking powinien działać jako płatny postój czy jako parking z możliwością wykupu miejsc na stałe albo abonamentu.

Pierwsze  rozwiązanie wymusza rotację pojazdów a drugie z kolei zamyka problemy okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców. W wielu wypadkach jest tak, że górne poziomy są dla stałych klientów a dolne dla przyjezdnych.

Czekamy na Wasze komentarze, zdjęcia już działających parkingów z innych miast.

ES [email protected] Fot.: Dawid Mordarski

Nowy Sącz: Tak mógłby wyglądać pierwszy parking wielopoziomowy w mieście
Parking wielopoziomowy Fot.: Dawid Mordarski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)