Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
19/06/2018 - 10:00

Wielopoziomowy czy podziemny? Jaki parking uratowałby Nowy Sącz? [SONDA]

Kolejne zdjęcie, kolejna „święta krowa”. Nie sposób jednak nie zapytać przy okazji: kiedy w Nowym Sączu powstanie takie zaplecze parkingowe, dzięki któremu nie będzie już powodów do robienia podobnych zdjęć. Jakiego parkingu oczekiwalibyście w naszym mieście?
Jeszcze w październiku 2017 roku w ślad za interpelacją radnego Grzegorza Fecki władze miasta zobowiązały się do przeanalizowania możliwości budowy a dokładniej rozbudowy istniejącego już parkingu przy ul. Kraszewskiego. – Miejscowi w ciągu dnia naprawdę nie mają tam jak zaparkować, bo obecnie funkcjonujący parking jest zazwyczaj całkowicie zajęty przez osoby, które przyjechały załatwić coś w centrum miasta lub chcą zrobić zakupy na Rynku Maślanym – argumentował wtedy radny. Zobacz też: Na Bulwarze Narwiku budują parking dla kilkudziesięciu aut! Odblokują centrum? Oczywiście przy Rynku Maślanym są wyznaczone miejsca parkingowe, ale jest ich mało a na dodatek są płatne. Sami okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę również na fakt, że przy Kraszewskiego działa duża dziecięca biblioteka, która też nie ma zaplecza parkingowego. Okoliczne uliczki w głąb osiedla są wąskie podobnie jak chodniki, ale i tu desperaci parkują, niejednokrotnie blokując swobodne przejście miejsce pieszym. Jest możliwość, trzeba parking rozbudować. Jednak ostatecznie temat ucichł.

Efekty? Widać je na zdjęciu nadesłanym przez Czytelnika a wykonanym w niedzielę. Jest tak ciasno, że desperaci zastawili wyjazd innym. Niby to kolejne „święte krowy”, ale chyba najwyższa pora, by miasto zabrało się w końcu za opracowanie jakiejś koncepcji budowy / rozbudowy zaplecza parkingowego w mieście. Bo argumenty, że nie ma pieniędzy czy miejsca już sądeczan nie przekonują.

Zobacz też: Niech miasto da działkę, to biznes wybuduje parking

Przez jakiś czas dyskutowano o możliwości na potrzeby budowy parkingu wielopoziomowego budynku po dawnej siedzibie Straży Pożarnej, bezpośrednio przy Rynku Maślanym. Tego samego, którego część zajmuje obecnie miejska spółka Sądecka Infrastruktura Miejska. Rozważano tez możliwość budowy parkingu podziemnego, bezpośrednio pod samym Rynkiem Maślanym. Na dyskusjach się skończyło.

Trzeba jednocześnie oddać miastu sprawiedliwość, bo przy Bulwarze Narwiku wybudowano w zeszłym roku parking dla ok. 30 aut. Tyle, że to ciągle tylko kropla w morzu potrzeb.

Co dalej? Co należałoby zrobić w tej sprawie? Jaki parking według Was bardziej odpowiada potrzebom miasta i jego mieszkańców? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie i czekamy na Wasze komentarze.

ES [email protected] Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)