Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
21/06/2018 - 13:35

Nowy Sącz: Wyburzmy zniszczoną kamienicę i wybudujmy wielopoziomowy parking

Aż 58 procent sądeczan, którzy wzięli udział w naszej sondzie uważa, że najlepszym sposobem na brak miejsc parkingowych w Nowym Sączu byłby parking wielopoziomowy. Część nawet wskazuje, że taki obiekt mógłby powstać w miejsce, którejś ze zrujnowanych kamienic.

Zobacz: Wielopoziomowy czy podziemny? Jaki parking uratowałby Nowy Sącz? [SONDA]

Do dziś w naszej sondzie wzięło udział 522 Czytelników. Tak jak wspomnieliśmy – 58 procent opowiedziało się za parkingiem wielopoziomowym, kolejne 20 za podziemnym. 12 procent respondentów uważa, że dodatkowy parking powinien powstać na każdym z sądeckich osiedli. Jedynie 2 procent uważa, że miejsce parkingowych w mieście jest wystarczająco dużo.

Jednocześnie sądeczanie mają już nawet pomysł, gdzie taki wielopoziomowy parking usytuować. Część opowiada się za tym, by miasto przejęło a następnie wyburzyło którąś ze zdewastowanych kamienic i w to miejsce wybudowało – oczywiście z zachowaniem odpowiedniego charakteru frontu – nowy obiekt. Padła nawet dokładna lokalizacja – była siedziba NFZ przy Kazimierza Wielkiego.

Są też tacy, którzy stoją na stanowisku, że miasto powinno na ten cel zagospodarować funkcjonujący dziś parking koło Synagogi. Kolejne osoby uważają, że świetna lokalizacja to parking dla TIR-ów przy Starym Młynie.

Zobacz: Koniec z dzikim parkowaniem przy Rynku Maślanym

Czytelnik o nicku Kafel podsumował dyskusję tak: -  Powinny powstać co najmniej dwa parkingi. Jeden podziemny przy Synagodze, a drugi wielopoziomowy na miejscu po dawnej siedzibie PSP. Do tego dobrym pomysłem jest też zaproponowany już wcześniej parking wielopoziomowy na Bulwarach (z wjazdami od Bulwarów i od Piotra Skargi). Mamy więc 3 bardzo dobre lokalizacje.

Z kolei pan Marek Piątkowski opowiada się za budową parkingu podziemnego pod Rynkiem Maślanym. Optymiści – mówimy to w kontekście obostrzeń konserwatorskich – widzieliby parking na wałach obok Rynku Maślanego.

Jak widać kreatywność sądeczan jest wielka, tylko czy władze miasta skorzystają z tych pomysłów? Czy konkretnie rozwiązania odnośnie budowy parkingów znajdą się w programach przyszłych kandydatów na prezydenta?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)