Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
29/07/2020 - 13:40

No szok! Za trzy miliony remontują niecałe dwa kilometry drogi

Gdzie wydali tyle pieniędzy na remont drogi? Na trasie z Nawojowej do Żeleźnikowej Wielkiej. Jezdnia była tak zniszczona, że wymagała gruntownej przebudowy.

To już koniec jazdy po łatach i dziurach. Dobiega końca remont drogi Nawojowa - Żeleźnikowa Mała - Żeleźnikowa Wielka.  To dokładnie 1650 metrów nawierzchni, która od wielu lat była w złym stanie. Inwestycja kosztuje trzy miliony złotych!

czytaj też Zbudowali turbinowe rondo, które ma rozładować korki w kierunku Nowego Sącza

Dlaczego tak drogo?

- Trzeba było umocnić skarpy i zrobić kompleksowe odwodnienie. Wykonana też została nowa podbudowa drogi, a szerokość jezdni i poboczy dostosowana do obecnych wymogów. Zrobi się też bezpieczniej w tym miejscu – wyjaśnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Na tę inwestycję powiat otrzymał pięćdziesiąt procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.  

Wyremontowaną nawierzchnią będzie można pomknąć już pod koniec sierpnia.

Czytaj też Droga przy osuwisku we Florynce jest już przejezdna, ale nie dla wszystkich  

- Obecnie kładziemy warstwę ścieralną i umacniamy skarpy –mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Kończymy też prace przy odwodnieniu. Później zostanie już tylko oznakowanie całego odcinka. (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu