Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
21/08/2018 - 16:50

Nie będzie remontu Bulwaru Narwiku, ani estakady na Tarnowskiej. Dlaczego?

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza, którzy liczyli, że przy okazji budowy ronda pod zamkiem miasto wyremontuje wyłączony dziś z ruchu odcinek Bulwaru Narwiku. W tym roku nie ma też żadnych szans na remont estakady na Tarnowskiej. Bo...

Interpelację w sprawie wyremontowania już w tym roku odcinka Bulwaru Narwiku od ronda pod zamkiem do ronda pod szpitalem złożył na ostatniej sesji radny Józef Hojnor. Argumentował to krótko -  ten kawałek ulicy i tak wyłączono z ruchu, nie było chętnych do realizacji kilku innych drogowych inwestycji, więc tak zaoszczędzone środki można przeznaczyć na Bulwar, bo po co skazywać kierowców na kolejne objazdy za rok czy dwa. 

Zobacz też: Taki pomysł. Robią rondo, niech od razu wyremontują Bulwar Narwiku!

Czy już podjęto jakieś decyzje w tej sprawie? Czy jest to w ogóle realne od strony projektowej i procedur przetargowych?

- Informuję, że w budżecie MZD nie ma środków finansowych na remont i przebudowę ulicy Bulwar Narwiku – krótko rozwiewa wszystkie nadziej sądeczan Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.
 
- Nie ma także w planie środków finansowych na przebudowę dalszego odcinka ulicy Kolejowej i Zielonej, a to w związku z przesunięciem na 2019 rok przez PKP PLK budowy nowego wiaduktu kolejowego na ul. Zielonej. Realizacja zadania zostanie podjęta wraz z decyzją PKP PLK o terminie rozpoczęcia budowy nowego wiaduktu kolejowego – wyjaśnia dalej.  

Przy okazji Mirek nawiązuje do pytania dotyczącego zapowiadanego już od dawna remontu estakady na Tarnowskiej. I tu nie ma dobrych wieści.

Zobacz też: Estakada na Tarnowskiej: MZD ogłosił przetarg na remont

Pieniądze przeznaczone wcześniej na przebudowę estakady ul. Tarnowskiej zostały przesunięte na inne zadania podczas sesji Rady Miasta, w związku z dwoma kolejno nieudanymi przetargami, w których oferty przetargowe znacząco przekroczyły limit zabezpieczonego w budżecie MZD finansowania.

- W związku z tym remont estakady ulicy Tarnowskiej będzie możliwy po zapewnieniu środków na ten cel w budżecie na 2019 roku - zastrzega dyrektor.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjna archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu