Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
12/10/2017 - 15:45

Estakada na Tarnowskiej: MZD ogłosił przetarg na remont

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców pobliskich domów – Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na remont estakady na ul. Tarnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 75. Co się zmieni?

Remontu doczeka się odcinek ulicy Tarnowskiej od zjazdu z Góry Zabełeckiej do ronda im. św. Jana Pawła II. Z dokumentacji przetargowej wynika, że wyremontowana zostanie nie tylko sama nawierzchnia drogi, ale również mur oporowy a co najważniejsze z punktu widzenia pieszych: chodnik.

Zobacz też:  

Nowy Sącz: Audi wjechało w dom przy ul. Tarnowskiej!  

Ich dom to garaż dla piratów drogowych. Urząd Miasta pomoże?

O plamach remontu, w ślad za lipcową interpelacją radnego Grzegorza Fecki donosił wiceprezydent Wojciech Piech. - Po wykonaniu projektu (do końca sierpnia 2017) oraz uzyskaniu pozwolenia ba budowę, jak również wyłonieniu wykonawcy, roboty budowlane planuje się zakończyć do końca grudnia 2017 roku.

Zobacz też: Będzie remont estakady na Tarnowskiej! Auta przestaną wypadać z drogi?

Czas na składanie ofert mija 17 października. Czy zwycięzcom przetargu uda się zakończyć inwestycje w terminie zapowiadanym przez władze miasta?

Stawka jest wysoka, bo już w październiku musi ruszyć budowa dwóch rond (pod ruinami zamku i na Helenie) i mostu heleńskiego.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu