Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
23/08/2017 - 10:50

Będzie remont estakady na Tarnowskiej! Auta przestaną wypadać z drogi?

Do końca grudnia tego roku wyremontowany zostanie wyjątkowo nieprzyjazny dla pieszych i kierowców odcinek ulicy Tarnowskiej od zjazdu z Góry Zabełeckiej do ronda im. Św. Jana Pawła II.

Wspomniany odcinek już od dawna spędzał sen z oczu radnym i zarządowi osiedla. Już wiele razy auta zjeżdżające z góry lądowały na poboczu lub wpadały w budynek mieszkalny stojący tuż przy jezdni.

Pisaliśmy o tym w publikacjach: Nowy Sącz: Audi wjechało w dom przy ul. Tarnowskiej! oraz Ich dom to garaż dla piratów drogowych. Urząd Miasta pomoże?

Od stycznia 2018 roku będzie tu już bezpiecznie.

- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu jest obecnie na etapie końcowym wykonywania dokumentacji dla przedmiotowego odcinka. Po wykonaniu projektu (do końca sierpnia 2017) oraz uzyskaniu pozwolenia ba budowę, jak również wyłonieniu wykonawcy, roboty budowlane planuje się zakończyć do końca grudnia 2017 roku – informuje wiceprezydent Wojciech Piech w odpowiedzi na interpelację radnego Grzegorza Fecko zgłoszonej na lipcowej sesji.

Zobacz też: Unieważnili przetarg na rondo Barska/Hallera. Drogowe perturbacje: dobre i złe wieści dla sądeczan

W tym samym dokumencie wiceprezydent zastrzega, że choć władze miasta doskonale widzą, że stan nawierzchni ulicy Głowackiego pozostawia wiele do życzenia, to z racji braku odpowiednich środków z budżecie na 2017 rok remontu tej drogi nie będzie.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu