Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
25/07/2018 - 10:45

Taki pomysł. Robią rondo, niech od razu wyremontują Bulwar Narwiku!

Na lipcowej sesji rady w Nowym Sączu nie mogło zabraknąć oczywiście nawiązań do budowy nowego mostu heleńskiego i dwóch rond. Z aplauzem rajców przyjęty został wniosek radnego Józefa Hojnora, by - skoro ruch i tak jest już tu zamknięty – wyremontować ulicę Bulawar Narwiku. Co na to miasto?

Dla Józefa Hojnora sprawa jest oczywista – skoro spora część Bulwaru Narwiku – od Piotra Skargi aż po rondo pod szpitalem – jest już i tak wyłączona z ruchu z racji budowy ronda, to jest to świetna okazja by wymienić tu nawierzchnię.

- Jak wygląda Bulwar Narwiku w tej chwili? Wszyscy wiemy, remont jest niezbędny. A po co za rok czy dwa znów zamykać drogę i fundować mieszkańcom objazdy i korki jak można wszystko zrobić za jednym zamachem? – komentuje.

Zobacz też: Nowy Sącz: „Piknie kiela cud” – pod to rondo trzeba wyburzyć sześć budynków

Oczywiście natychmiast pojawiło się pytanie: skąd wziąć na to pieniądze? Hojnor rezonu nie stracił – wiadomo już ostatecznie, że w tym roku prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na Zielonej miasto już nie zrobi, więc środki, które zaplanowano na ten cel w budżecie na 2018 rok śmiało można przesunąć na remont właśnie Bulwaru Narwiku.

Argumentacja ta przemówiła do wszystkich pozostałych radnych, ale na oficjalne stanowisko władz miasta i Miejskiego Zarządu Dróg trzeba jednak  czekać dwa tygodnie.

A jak jest Wasza opinia na ten temat? Czy zgadzacie się z propozycją radnego Hojnora?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu