Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
11/10/2017 - 05:00

To możliwe? Są pieniądze do zarobienia, a chętnych do roboty brak

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 975 od Siennej do Bartkowej-Posadowej w gminie Gródek nad Dunajcem od dawna wymaga remontu. Choć jej przebudowa znalazła się w planie inwestycyjnym Małopolski, roboty idą jak po grudzie. Właśnie został unieważniony kolejny przetarg.

Odcinek drogi od Siennej do Bartkowej-Posadowej znowu odsuwa się w czasie. Jak informuje gmina, do przetargu, ogłoszonego w sierpniu  przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nie zgłosiła się żadna firma. Trzeba go było unieważnić.

Planowana inwestycja miała objąć wykonanie nowej szerszej jezdni, poboczy i chodników, ale również budowę ścieżki rowerowej od Siennej do Bartkowej-Posadowej, która miała stać się atrakcją turystyczną. Władze gminy zabezpieczyły już w budżecie na przyszły rok środki na udział własny w tej inwestycji - informuje samorząd.  

To już trzecie podejście do remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 od Siennej do Bartkowej-Posadowej. Za pierwszym razem przetarg został  unieważniony ponieważ oferty przekraczały budżet inwestycji.

Kiedy kolejny przetarg?

Czekamy na informację z Zarządu Dróg Wojewódzkich - mówią władze gminy.

Jak na razie udało się znaleźć wykonawcę, na remont pierwszego odcinka od Dąbrowej do Siennej . Prace budowlane rozpoczną się najbliższych miesiącach.  

(ami)fot.A.MDziękujemy za przesłanie błędu