Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
29/12/2018 - 18:15

MMC Brainville nadal niczyje. Trzeci raz pójdzie pod młotek. Za ile?

I drugi przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia – syndykowi nadal nie udało się znaleźć nabywcy dla schedy po upadłej spółce MMC Brainville, czyli dla Miasteczka Multimedialnego. W lutym odbędzie się kolejna licytacja.

Zobacz też: MMC Brainville: Gdzie się podziało 60 milionów? PARP chce zwrotu całych 100 milionów!

Tuż przed świętami Miasteczko Multimedialne wystawione było na drugiej licytacji za kwotę 33,5 mln złotych. I tym razem nie zgłosił się nikt zainteresowany zakupem. Dokładny termin kolejnej, trzeciej już licytacji poznamy w pierwszym tygodniu stycznia, ale już wiadomo, że powinna się ona odbyć w lutym. I tym razem stawka, cena wywoławcza zostanie kolejny raz mocno obniżona.

Zobacz też: Jeśli nie będzie kupca na Miasteczko Multimedialne to przejmie je miasto?

- Tym razem budynek zostanie wystawiony na sprzedaż za połowę ceny wyszacowania, czyli za 28 i pół miliona złotych – zapowiada syndyk Witold Kadłuczka. A przypomnijmy, że obiekt wybudowano i wyposażono na potrzeby funkcjonowania Parku Technologicznego – taka była przynajmniej wartość dotacji unijnej – za przeszło 100 milionów złotych!

Zobacz też: Premier Morawiecki będzie interweniował w sprawie MMC Brainville? Był telefon

Kadłuczka jednak tym razem optymistyczniej patrzy na rozstrzygnięcie procedur – jest w kontakcie z potencjalnym nabywcą z Warszawy, który od dłuższego czasu deklaruje, że zakupi budynek jeśli tylko okaże się, że dojdzie do licytacji za kwotę niższą niż 30 mln złotych. Czy dotrzyma słowa? Czas pokaże.

Nadal natomiast nie ma żadnego konkretnego odzewu ze strony trzech ministerstw, do których w sprawie przejęcia MMC Brainville zwrócił się sędzia komisarz nadzorujący zbycie majątku tejże spółki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach