Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
24/05/2023 - 05:35

To już prawdziwy wysyp inwestycji w mieście. Co to za nowy, wielki plac budowy [ZDJĘCIA]

Jak wielki plac budowy wygląda teraz Limanowa. Na Potoku Starowiejskim pnie się do góry nowy most, druga przeprawa rośnie w oczach nad Potokiem Sowlinka. To nie wszystko. Miasto na potęgę remontuje też drogi.

Budują mosty w Limanowej

Jeden most na Potoku Starowiejskim już pnie się do góry, druga przeprawa rośnie w oczach  nad potokiem Sowlinka.

Budowlańcy zrobili umocnienie dna rzeki dla podparcia rusztowań, które na czas budowy będzie podtrzymywać zbrojenie przęseł mostu.  Rusztowanie zostanie usunięte, kiedy będą gotowe łuki i podwieszenie mostu. Przyczółki przeprawy już stoją, teraz trwają roboty zbrojeniowe płyty przeprawy.

- Nowy most o długości pięćdziesięciu metrów połączy ulicę Sikorskiego z ulicą Marka. - Ta inwestycja jest dla miasta bardzo ważna, bo spowoduje rozproszenie lokalnego ruchu. Przez centrum miasta przejeżdża codziennie dwadzieścia pięć tysięcy aut - mówił w rozmowie z „Sądeczaninem”  burmistrz Władysław Bieda. 

W ramach przedsięwzięcia, gruntowny remont na odcinku ponad dziewięćdziesięciu metrów przejdzie ulica Sikorskiego. Zostanie też dobudowany nowy odcinek jezdni mierzący sto trzydzieści siedem metrów.  

czytaj też  Osuwiska zmasakrowały trzy ulice w Limanowej.  Czekają na gruntowne naprawy

Drogowa, remontowa ofensywa

Do tego dojdzie jeszcze przebudowa ronda na ulicy Józefa Marka, żeby utworzyć nowy wlot. Inwestycja, która ma w sumie kosztować trzynaście milionów, obejmuje również powstanie

To nie wszystko. W Limanowej remontowane są też jezdnie. Lifting przechodzi ulica Leśnej, a w najbliższym czasie rozpoczną się roboty na ulicach Granicznej, Wierzbowej, Nowej, Narutowicza, Asnyka, Wyspiańskiego, Orzeszkowej, Prusa, Modrzejewskiej, Zarębki, Metalowców i Bujaka.

czytaj też Wszyscy na to czekają. Finiszuje wielka sądecka inwestycja za 50 mln złotych [ZDJĘCIA] [WIDEO]  

Na Granicznej i Wierzbowej drogowcy już wylali asfalt. Na dolnym odcinku ulicy Leśnej  położyli pierwszą warstwę i zamontowali odwodnienie jezdni. Teraz trwa regulacja studzienek kanalizacyjnych.

Nowy most ma być gotowy na  koniec roku.  Koszt inwestycji, wraz z przebudową ulic, to trzydzieści milionów złotych.  ([email protected])  

Tak się buduje most nad potokiem Sowlinka w Limanowej
Zrobili już przyczółki, teraz wykonywane są zbrojenia płyty przeprawy
Dziękujemy za przesłanie błędu