Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
17/05/2023 - 19:10

Wszyscy na to czekają. Finiszuje wielka sądecka inwestycja za 50 mln złotych [ZDJĘCIA] [WIDEO]

To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców inwestycji. Ponad rok temu rozpoczęła się budowa łącznika sądeckich obwodnic, północnej i południowej. Nowa droga z dwoma mostami i dwoma wiaduktami ma być gotowa pod koniec lipca. Jaki jest postęp robót?

Kierowcy już nie mogą się doczekać, kiedy pojadą łącznikiem sądeckich obwodnic. Co się dzieje na wielkim placu budowy? Jest już dalej niż bliżej. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonano już blisko 90 procent inwestycji.

Aż cztery mosty

Niedługo będą gotowe dwa mosty nad rzeką Biczyczanką i dwa wiadukty, nad ulicą Leśną i nad ulicą Węgrzynek.

Teraz wykonywane są zbrojenia płyty jednego z mostów i nasypy mostu kolejowego. Prowadzone są też prace przy stawianiu ekranów akustycznych,  gotowe są też już nasypy drogowe.

Półtora kilometra wybawienia od korków

Budowana w Chełmcu nowa droga, o długości półtora kilometra, połączy rondo na ulicy Limanowskiej z rondem na ulicy Marcinkowickiej wraz z północną obwodnicą. W ramach inwestycji zostaną też rozbudowane drogi gminne,  ulice Batalionów Chłopskich, Leśna i Węgrzynek.

Kiedy pojadą tamtędy kierowcy?

Łącznik sądeckich obwodnic, którego budowa kosztuje blisko 50  milionów, ma być w gotowy w lipcu.  Nowa droga przejmie ruch tranzytowy z dotychczasowego przebiegu dk28 i  pozwoli na ominięcie centrum Chełmca. ([email protected]) fot. GDKiA

Tak się buduje łącznik sądeckich obwodnic
Inwestycja powoli finiszuje


Dziękujemy za przesłanie błędu