Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/03/2021 - 19:20

I znowu pułapka w sklepie. Co Sanepid znalazł w mięsie w Lidlu i Biedronce

Ledwie we czwartek Główny Inspektorat Sanitarny bił na alarm z powodu toksycznych akcesoriów do kuchni sprzedawanych w sieci Pepco, a już dziś znowu pojawiło się kolejne ostrzeżenie. Tym razem dotyczy mięsa, w którym jest salmonella. Takie „przysmaki” trafiły na półki Lidla i Biedronki.

Był już smalec ze skwarkami i kawałkami drutu, bulion w proszku z kawałkami szkła…Takie rzeczy trafiają na sklepowe półki, a ich producenci na czarną listę Głównego Inspektora Sanitarnego.  Tym razem padło na mięso, które trafiło na sklepowe półki wielkich sieci handlowych.  

Jak informuje GIS, inspekcja weterynaryjna wykryła bakterie salmonelli w mięsie mielonym z fileta kurczaka sprzedawanym w Lidlu oraz sznyclach z fileta z piersi kurczaka oferowanych w Biedronce. Oba produkty są ze sklepów wycofywane. Ci, którzy je kupili,  mogą je zwrócić.

W przypadku mięsa mielonego z fileta kurczaka z Lidla wycofywana partia produktu ma numer: 2261003858, a jej termin przydatności do spożycia to 4 marca 2021 r. Z kolei wycofywany ze sprzedaży sznycel z fileta z piersi kurczaka z Biedronki ma numer: 2272003053, a jego termin spożycia minie 7 marca.

Czytaj też Pepco wycofuje ze sprzedaży kilka produktów. Macie je w domu? [ZDJĘCIA] 

Producentem mięsa drobiowego, w których zostały wykryte bakterie salmonelli, jest zakład firmy Animex w Kutnie. Jak podaje firma w komunikacie opublikowanym na stronie Biedronki,  ci którzy mięso z trefnej partii kupili proszeni są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony. - Produktu nie należy spożywać – ostrzega producent.

Czytaj też Jak my to przeżyjemy... Mamy zarazę i smog w Nowym Sączu, teraz jest nowa plaga 

- Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy - informuje GIS.  

W przypadku, gdy ktoś mięso zjadł i miał objawy zatrucia pokarmowego, powinien skontaktować się z lekarzem – radzi sanepid.

Dziękujemy za przesłanie błędu