Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
04/03/2021 - 19:30

Pepco wycofuje ze sprzedaży kilka produktów. Macie je w domu? [ZDJĘCIA]

Ci, którzy ostatnio kupili w Pepco łyżki kuchenne, łopatki do teflonu albo ubijaki do piany mogą mieć powód do niepokoju. To właśnie te akcesoria do gotowania zostały wycofane ze sprzedaży. Jak się okazuje jest w nich toksyczna substancja.

I znowu Główny Inspektorat bije na alarm. Tym razem chodzi o kuchenne akcesoria sprzedawane w Pepko.  Stosowanie kupionych w sieci łyżek kuchennych, łopatek do teflonu  i ubijaków  do piany na pewno nie wyjdzie nikomu na  zdrowie.

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach Nabierki
z poliamidu określonej w komunikacie. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzony poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów – czytamy w komunikacie GIS.  

Jak poinformowała sieć szkodliwe produkty o wskazanych numerach seryjnych zostały wycofane ze sprzedaży.

PLU 316049 – Ubijacz do piany P02


PLU 316052 – Łopatka do teflonu P02

PLU 316048 – Łyżka kuchenna P02


 
 Co było ostatnio na czarnej liście niebezpiecznych zakupów? Popularna kaszka dla dzieci, która zawierała alergen.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. GISDziękujemy za przesłanie błędu